Ligue 1: már a 2. fordulóban oda a PSG veretlensége

2019.08.18. 23:02
M'Baye Niang gólja hozta vissza a Rennes reményeit (Fotó: AFP)
A Rennes hazai pályán 2–1-re legyőzte a címvédő Paris Saint-Germaint a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójában.

A 2018–2019-es idényben egészen az új év februárjáig, a 23. fordulóban lejátszott Lyon elleni bajnoki rangadóig veretlen maradt a Paris Saint-Germain. A veretlenség 2019–2020-ban viszont már a második mérkőzésen elszállt a címvédő számára.

Pedig a Rennes elleni rangadó jól indult: Edinson Cavani egy védelmi megingást kihasználva már a 36. percben előnyhöz juttatta a vendégeket (0–1). Ez volt zsinórban a 40. meccse a PSG-nek, ahol legalább egy gólt szerzett, így beállította a Racing Club Paris 1962 és 1964 között felállított francia rekordját.

A hazaiak ugyan valamivel kevesebbet birtokolták a labdát, kontráikkal azonban felvették a versenyt a fővárosi riválissal – legalábbis a kapu előtti helyzetek számában és az azok jelentette veszélyben. Még a félidő vége előtt M'Baye Niang lefordult a védőjéről, és 15 méterről Alphonse Aréola kapujába helyezte a Rennes egyenlítő gólját (1–1).

Alig kezdődött el a második játékrész, és jött az újabb hideg zuhany a párizsiak számára: Romain del Castillo, kihasználva Thiago Silva és Thomas Meunier bizonytalanságát, a hálóba bólintotta a Rennes második – mint később kiderült, győzelmet érő – találatát (2–1). A labdát beívelő 16 éves és kilenc hónapos Eduardo Camavingaa a Ligue 1 történetének legfiatalabb gólpasszt adójává avanzsált.

A PSG a második félidőben hiába járatta jóval többet a labdát ellenfelénél, az utolsó passzok rendre nem jöttek be Thomas Tuchel együttesénél, ráadásul a kapu előtt is pontatlanok voltak a párizsiak; az egész mérkőzésen Cavani gólja mellett csak egyetlen kaput találó kísérletük volt.