Ligue 1: kiütéses PSG-siker a rangadón, Neymar is betalált

2019.10.05. 19:37
Neymar adta meg a kegyelemdöfést a fehér mezes Angers-nek (Fotó: AFP)
A PSG az első, az Angers a második helyen várta a két együttes szombat kora esti, a tabella alapján rangadónak minősíthető mérkőzését a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1), és ahogyan az valószínű volt, a címvédő presztízskérdést csinált az erődemonstrációból: 4–0-ra verte az idény eddigi meglepetéscsapatát. Az esti programban nyerő Nantes hárompontos előnyt szerzett a második helyen, eközben a Monaco nem tudta folytatni mini veretlenségi szériáját.

Pablo Sarabia egyéni akció után gyorsan megszerezte a vezetést, hamar jött Mauro Icardi közeli találata is, a fordulás után Idrissa Gueye egy kapu előtti kavarodás megoldásaképp verte be a harmadikat, és a 90. percben eldőlt: ez a meccs sem ér véget Neymar-gól nélkül.

A brazilnak ez volt az ötödik bajnoki mérkőzése ebben az idényben, és a negyedik, amelyiken a kapuba talált.

PSG–ANGERS 4–0

A párizsi eredményből profitált a Nantes is, amely Moses Simon hajrábeli fejesével legyűrte a rossz passzban lévő Nice-t, és sorozatban harmadik sikere révén hárompontos előnyt szerzett a második helyen.

A NANTES GYŐZTES GÓLJA

A többi pályán történt

• Háromfordulónyi veretlenség után újra pont nélkül maradt a Monaco, amely nemcsak a meccset veszítette el Montpellier-ben, hanem a második félidőben piros lapot kapó Alekszandr Golovint is.

• A Bordeaux már az első percben vezetett a délnyugati derbin, és haza is vitte a három pontot Toulouse-ból. A dél-koreai Hvang Ui Dzso nagy góllal tette biztossá a sikert.

• Hetek óta várt második győzelmére a Brest, és az most a szintén feljutó Metz ellen meg is született. Yoann Court-nak ez már a második olyan meccse a bajnokságban, amelyiken két gólpasszt adott.

• A Dijon egy hete szerezte meg az első győzelmét, és máris itt a második – a rövid távú jutalom: a csapat elkerült az utolsó helyről.

A BORDEAUX-I HVANG BOMBÁJA

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ,
szombati mérkőzések
PSG–Angers 4–0
(Sarabia 13., Icardi 37., Gueye 59., Neymar 90.)
Brest–Metz 2–0 (Faussurier 11., Castelletto 45.)
Dijon–Strasbourg 1–0 (Mavididi 38.)
Montpellier–Monaco 3–1 (Mollet 31., Mendes 39., Delort 56., ill. Ben Yedder 69.)
Nantes–Nice 1–0 (Simon 86.)
Toulouse–Bordeaux 1–3 (Kulurisz 61., ill. De Préville 1., Pablo 19., Hvang Ui Dzso 53.)