Ligue 1: Cavani mentette meg a PSG-t; Langék kikaptak

2017.03.04. 22:05
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) 28. fordulójában a Paris Saint-Germain Edinson Cavani tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Nancyt.

A Párizsban megrendezett találkozó sokáig gól nélküli döntetlenre állt, ám tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Serge Aurier-t eltüntették a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, Edinson Cavani pedig magabiztosan kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0). Az uruguayi csatár 26. bajnokiján a 27. gólját szerezte a jelenleg is futó szezonban.Edinson Cavani pedig magabiztosan kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0). Az uruguayi csatár 26. bajnokiján a 27. gólját szerezte a jelenleg is futó szezonban.

A három ponttal a párizsiak pontszámban beérték a vasárnap a Nantes ellen pályára lépő, a táblázatot jobb gólkülönbségének köszönhetően továbbra is vezető Monacót.

A Nice 1–0-ra nyert a Dijon vendégeként, a hazaiak sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el, ezzel visszacsúsztak a kiesőzónába. Lang Ádám, a Dijon magyar válogatott hátvédje az előző fordulóhoz hasonlóan ezúttal is végig a kispadon ült. Győzelmével a nizzai alakulat is 62 pontot számlál – csakúgy, mint az első két helyezett.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ

PSG–Nancy 1–0 (Cavani 80. – 11-esből)
Szombat este játszották

Bastia–St.-Étienne 0–0
Caen–Angers 2–3 (Rodelin 11., Santini 67., ill. Toko Ekambi 5., N'Doye 21., Mangani 48. – 11-esből)
Dijon–Nice 0–1 (Cyprien 69.)
Metz–Rennes 1–1 (C. Diabaté 45+1., ill. Said 90.)
Montpellier–Guingamp 1–1 (Mounié 50., ill. Briand 85.)