Ligue 1: az egygólos győzelmek csapata hozta a szokásost

K. Zs.K. Zs.
2019.12.14. 22:21
Steve Mandanda megsérült (Fotó: AFP)
Egymást követő hat győzelem után pontokat veszített az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) élvonalában: az OM 1–1-es döntetlenre végzett a kiesőzónából menekülni igyekvő Metz otthonában a 18. forduló szombati játéknapján. Az egyetlen második félidős gólt sem hozó késő esti programban a Reims és a kilencedik egygólos győzelmét arató Nantes fontos idegenbeli három pontokat begyűjtve zárkózott fel az élbolyhoz.

Az első félidő derekán az OM veterán kapusa, Steve Mandanda megsérült, és lecserélése után nem sokkal a vezetést is megszerezte a hazai csapat: jobb oldali támadás végén Opa Nguette lőtt a kapuba.

A második félidő elején aztán a 37 éves cserekapus tartotta versenyben a marseille-ieket: az idényben bajnoki meccsen először lehetőséghez jutó Yohann Pelé gyors vetődéssel kivédte Habib Diallo videózás után megadott tizenegyesét!

Az OM kihasználta a lélektani lökést, és a 70. percben remek Payet, Germain összjáték után egy másik csereember, Nemanja Radonjics közeli lövéséből egyenlített. A vendégek kis híján a győztes gólt is bebrusztolták, azonban Valere Germain fejesét a gólvonalon tisztázta a metzi védelem.

Az OM pontvesztésével biztossá vált, hogy a PSG lesz az őszi bajnok.

Egy kis stat: a Crvena zvezdából tavaly szerződtetett Nemanja Radonjics a negyedik gólját szerezte a francia élvonalban – mindegyiket a legutóbbi öt forduló során érte el.

METZ–MARSEILLE 1–1 – ÖSSZEFOGLALÓ

A késő esti mérkőzéseken történt

• A Reims idegenbeli győzelemmel nyújtotta ötfordulósra veretlenségi sorozatát. Szombati áldozata, a Toulouse az első francia élvonalbeli csapat a 2013-as Brest óta, amelyik zsinórban nyolc bajnoki mérkőzést veszít el.

• Az idén nem ilyen könnyű préda a Brest: az újonc most a Nice ellen tartott otthon egy pontot, tovább erősítve irigylésre méltó hazai mérlegét (4 győzelem, 5 döntetlen, 1 vereség – csak a PSG tudta elcsenni tőle a három pontot).

• A Nantes az idénybeli kilencedik győzelmét is (!) egygólos különbséggel hozta, és közelebb lopódzott az élbolyhoz.

• Az Amiens négy, az Angers három verség után szerzett pontot.

FRANCIA LIGUE 1
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Metz–Olympique Marseille 1–1
(Nguette 40., ill Radonjics 70.)
Amiens–Dijon 1–1 (M. Konaté 28., ill. Cádiz 19.)
Angers–Monaco 0–0
Brest–Nice 0–0

Nimes–Nantes 0–1 (Louza 28.)
Toulouse–Reims 0–1 (Oudin 9.)

A további program
Pénteken játszották

Lille–Montpellier 2–1 (Ikoné 40. – 11-esből, Renato Sanches 84., ill. Delort 74.)