Ligue 1: hiába vezetett kétszer is, döntetlent játszott a Monaco

2019.02.10. 17:01
Falcao (balról az első fehér mezes) 82. percben született góljával még vezetett a Monaco (Fotó: AFP)
Az AS Monaco hiába vezetett kétszer is, végül 2–2-re végzett a Montpellier otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójában. A Nantes kétgólos előnyről kapott ki 4–2-re saját közönsége előtt, míg a Toulouse döntetlent játszott a Reimsszel.

Az AS Monacóval a jelenlegi kiírásban először fordulhatott volna elő, hogy zsinórban két bajnokiját is megnyeri: az előző fordulóban a Toulouse-t győzték le a visszatérő Leonardo Jardim tanítványai, majd ezúttal a Montpellier otthonában jártak közel a sikerhez.

Az Atlético Madridtól kölcsönvett Gelson Martins már a 14. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, a portugál szélső a harmadik mérkőzésén az első gólját – ám már a harmadik kanadai pontját – jegyezte a Monacóban (0–1).

Fordulást követően a Montpellier Gaëtan Laborde révén kiegyenlített, ám Radamel Falcao a 82. minutumban ismét előnyhöz juttatta a hercegségbelieket (1–2). Már-már úgy tűnt, a Monaco megnyeri a meccset, amikor a 90. percben a videobíró bevetése után tizenegyeshez jutott a hazai együttes, Andy Delort pedig értékesítette is a büntetőt (2–2).

A Toulouse 1–1-es döntetlent ért el hazai pályán a Reims ellen, míg a Nantes hiába vezetett két góllal, a végén 4–2-es vereséget szenvedett a Nimes-től. A mérkőzés előtt Emiliano Salára emlékeztek megható módon.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ
Montpellier–Monaco 2–2(Laborde 66., Delort 90. – 11-esből, ill. G. Martins 14., Falcao 82.)
Toulouse–Reims 1–1 (Gradel 81., ill. Oudin 55.)
Nantes–Nimes 2–4(K. Coulibaly 15., Majeed Waris 38. – 11-esből, ill. Guillaume 47., Bobichon 69., Ferri 85., Thioub 89.)