Ligue 1: hazai pályán kapott ötöst Henry Monacója

2019.01.19. 22:30
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombat esti mérkőzésein a Thierry Henry irányította Monaco hazai pályán szaladt bele a késbe a Strasbourg ellen (1–5), a Toulouse Sanogo góljával győzött a Nimes otthonában, míg a Reims és a Nice 1–1-et játszott egymással.

A kiesés ellen küzdő Monaco a Strasbourgot fogadta, ám alig 7 perc után Naldo piros lapot kapott, miután a játékvezető visszanézte videón az esetet – ezzel nagyot csökkent Thierry Henry csapatának esélye, hogy lezárja négymeccses nyeretlenségi sorozatát.

Mindössze tíz perc kellett ahhoz, hogy a Strasbourg kétszer is kihasználja az emberelőnyt: előbb Ludovic Ajorque, majd Adrien Thomasson talált be – Falcao 22. percben esett gólja a szépítésre volt elegendő.

A második félidőben aztán beindult a vendéghenger, Ibrahim Sissoko, Ajorque és Youssouf Fofana szerzett gólt, miközben a strasbourgi Sztefan Mitrovics második sárgája utáni kiállítással kiegyenlítődött a létszám (1–5).

A Toulouse Sanogo góljával nyert a Nimes otthonában, míg a Reims hiába vezetett szinte végig a Nice ellen, a vendégek a ráadás 9. percében – videózás után – megítélt büntető értékesítésével egyenlítettek.

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
Monaco–Strasbourg 1–5 (Falcao 22., ill. Ajorque 12., 68., A. Thomasson 17., I. Sissoko 63., Fofana 94.)
Nimes–Toulouse 0–1 (Sanogo 41.)
Reims–Nice 1–1 (Oudin 12., ill. Walter 99. – 11-esből)