Ligue 1: gólfesztivál Párizsban – kilencig jutott a PSG

2019.01.19. 18:53
Kylian Mbappé három gólig jutott (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli bajnokság 21. fordulójában a listavezető PSG a sereghajtó Guingamp-t fogadta, és az idény legnagyobb különbségű győzelmét aratta ellene: Cavani és Mbappé triplázott, Neymar duplázott, a végeredményt Thomas Meunier állította be, a párizsiak 9–0-ra nyertek – a klub története során első alkalommal találtak be ennyiszer bajnokin.

Ha bárkinek lettek volna kétségei a francia bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapja előtt, hogy mire megy a veretlen listavezető PSG az utolsó Guingamp ellen hazai pályán, annak Neymar mindössze 11 perc játék után csattanós választ adott, mikor vezetéshez juttatta csapatát egy pimasz esernyő után.

A vezetés megszerzése után Marco Verratti bokasérülése borzolhatta a kedélyeket – Thomas Tuchel vezetőedző később elárulta, az olaszt kórházba is kellett szállítani. Az első félidőben még úgy-ahogy tartotta magát a sereghajtó, ám a félidő végén aztán Kylian Mbappé duplázott, így a szünetre a lényegi kérdések már eldőltek.

A második félidőben aztán Edinson Cavani is jelezte, nem óhajt lemaradni a párizsi csatárok házi gólversenyében, sőt, a 75. percre harmadik találatával az élre ugrott, s közte még Neymar is meglőtte a második gólját.

Tíz perccel a vége előtt Mbappé egyenlített Cavanival szemben, azaz a világbajnok támadó is megszerezte harmadik találatát, majd a végén még Thomas Meunier is beköszönt, beállítva a 9–0-s végeredményt.

A listavezető megsemmisítő vereséget mért az utolsó helyezettre, s a PSG fennállása során első alkalommal szerzett egy bajnokin 9 gólt.

Ami a góllövőlista élcsoportját illeti: 1. Mbappé 17 gól, 2. Cavani 14, 3. Neymar és Pepé (Lille) 13-13.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Guingamp 9–0 (Neymar 11., 68., Mbappé 37., 45., 80., Cavani 59., 66., 75., Meunier 83.)