Ligue 1: nincs bajnokavatás, a PSG nem bírt a Strasbourggal

2019.04.07. 22:52
A francia bajnokság 31. fordulójának utolsó mérkőzésén a bajnoki éllovas PSG 2–2-t játszott hazai pályán a Strasbourggal, így elvesztette otthoni százszázalékos bajnoki mérlegét, és egyelőre nem ünnepelhet bajnoki címet.

Choupo-Moting (jobbra) egy párizsi gólt szerzett, egyet viszont megakadályozott... (Fotó: AFP)

A PSG azzal a tudattal lépett pályára a Strasbourg ellen vasárnap este, hogy – a Lille délutáni döntetlenjének köszönhetően – ha nyer, matematikailag is behozhatatlan előnye lesz a tabellán, és megnyeri a bajnokságot.

Ennek szellemében némileg meglepő, hogy Thomas Tuchel, a PSG vezetőedzője kissé tartalékos összeállításban küldte pályára csapatát, Kylian Mbappé és Julian Draxler is csak a kispadon kapott helyet, s bekerült például Jean-Eric Maxim Choupo-Moting, aki a meccs egyik kulcsfigurájának bizonyult.

A 13. percben ugyanis az ő góljával szerzett vezetést a hazai alakulat, amely tartalékosan felállva több helyzetet is kialakított, de nem sikerült növelnie előnyét, viszont a vendégek alig negyedóra múlva Nuno Da Costa találatával egyenlítettek (1–1).

Egy perccel később aztán Choupo-Moting olyat tett, amit elég sokáig nem lehet elfelejteni: Christopher Nkunku átemelte a labdát Matz Sels kapus fölött, ám az akciót követő gólra éhes(???) kameruni válogatott támadó a gólvonalon megállította a labdát, a védők meg végül tisztáztak... Ha átlépi, nem ér bele, gól, ő azonban a legrosszabb döntést választotta.

Ettől aztán belelkesültek a vendégek, s Anthony Goncalves bombagóljával a szünet előtt vezetést szereztek.

A második félidőre Tuchel próbálta cserékkel felfrissíteni, erősíteni csapatát, beküldte Mbappét és Draxlert is, s az egyenlítő gólt a 76. percben beállított Thilo Kehrer szerezte meg a 82. percben.

Az utolsó percekben még több óriási helyzete volt a PSG-nek, ám az újabb gól már nem jött össze, így a bajnokavatás egyelőre elmaradt. A Strasbourg pedig azzal büszkélkedhet, hogy elvette a PSG hazai százszázalékos mérlegét ebben az idényben.

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Strasbourg 2–2 (Choupo-Moting 13., Kehrer 82., ill. N. Da Costa 26., A. Goncalves 36.)