Ligue 1: a PSG idegenben átgázolt a Monacón

T. I.T. I.
2020.01.15. 23:06
Kylian Mbappé nem kegyelmezett volt csapatának
A liga 3. helyén álló Rennes 1–0-ra nyert a Nimes otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójából bepótolt találkozón. A kiesés elől menekülő Amiens 1–1-es döntetlent játszott a Reims vendéglátójaként. A nap rangadóján a PSG magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Monaco otthonában.

A PSG a monacói nevelés, Kylian Mbappé találatával szerzett vezetést a hercegségbeliek ellen, majd az első félidő végén Layvin Kurzawa által kiharcolt büntetőt Neymar értékesítette, megduplázva a vendégelőnyt. 0–2

Fordulás után hiába vált sokkal kezdeményezőbbé a Monaco, ismét csak a párizsiak találtak a kapuba: Marco Verratti remek ütemben a védők mögé ívelt labdáját az egy perccel korábban beállt Pablo Sarabia húzta 7 méterről a kapuba úgy, hogy az le sem esett a lövés előtt.

A 87. percben Keylor Navas mozdult ki rosszul egy beívelésre, Tiemoué Bakayoko pedig élt a lehetőséggel és az üres kapuba pofozta a labdát. Ezzel azonban még mindig nem volt vége: a 91. percben egy gyors PSG-kontra végén Neymar indította a bal szélen felfutó Mbappét, aki 12 méterről kilőtte a hosszú alsót, beállítva az 1–4-es végeredményt.