Ligue 1: Di María duplázott, rangadót nyert a PSG

2019.03.17. 22:58
Di María duplázott a Marseille ellen (Fotó: AFP)
Legutóbbi hat bajnokiján hiába maradt veretlen, és győzött ötször az Olympique Marseille, a listavezető PSG ellen nem tudott bravúrt bemutatni a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójának rangadóján.

A hazaiak csupán az első félidő hosszabbításában szereztek vezetést, Mbappé kapott nagyszerű indítást, és jobbal kilőtte a bal sarkot, 1–0.

A második félidő Marseille-találattal kezdődött, Mandanda kapus előrevágott labdáját elvétették a védők, Ocampos passzát követően pedig Germain a kapuba lőtt, 1–1.

Az 55. percben Di María kényszerítő után éles szögből a jobb sarokba lőtt, 2–1.

A 62. percben megfogyatkoztak a vendégek, a hosszan előrevágott labdára Mandanda kifutott a kapujából, de a 16-oson kívül kézzel hárított – azonnal piros lapot kapott.

A 66. percben ismét Di María villant, 27 méteres szabadrúgásból mesterien lőtt a bal felső sarokba. 3–1

A hosszabbításban még Mbappé büntetőjét kivédte a marseille-iek cserekapusa, Yohann Pelé, így az eredmény nem változott.

LIGUE 1
29. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Marseille 3–1
(Mbappé 45+2., Di María 55., 66., ill. Germain 46.)

KORÁBBAN
Lyon–Montpellier 3–2 (Terrier 11., M. Dembélé 58., Aouar 86., ill. Mollet 36., S. Camara 91.)
Reims–Nantes 1–0 (Oudin 59.)
Bordeaux–Rennes 1–1 (Kamano 59., ill. M. Niang 92.)

1. Paris SG 28 25 2 1 86–16 +70 77
2. Lille 29 17 6 6 45–24 +21 57
3. Lyon 29 15 8 6 50–35 +15 53
4. Marseille 29 14 5 10 45–38 +7 47
5. Saint-Étienne 29 13 7 9 41–34 +7 46
6. Reims 29 11 13 5 31–27 +4 46