Ligue 1: csodás bemutatkozás, győztes gól a 92. percben

Cs.M. , K. Zs.Cs.M. , K. Zs.
2020.09.19. 23:21
Adrien Truffert hátvéd létére góllal és gólpasszal debütált a francia élvonalban (Fotó: AFP)
Hátrányban volt, de a 92. percben szerzett góllal a Rennes 2–1-re legyőzte a Monacót a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és sikerével a tabella élére állt. A másik szombati mérkőzésen a Lens ugyancsak 2–1-re verte meg a Bordeaux-t, azaz zsinórban harmadszor is nyert.

RENNES–MONACO 2–1

A két veretlen csapat élvezetes első félidőt produkált, és nem maradt el a gól sem: egy szögletet követő rennes-i védelmi megingást Wissam Ben Yedder büntetett meg közeli lövéssel. A legutóbbi (csonka) idény holtversenyes gólkirálya az első gólját szerezte ebben a kiírásban.

A fordulás után Ben Yeddernek kapufája is volt, és utóbb átkozhatták a monacóiak a sorsukat, ugyanis a bretonok fordítottak a hajrában: a vendégek vezető góljánál hibázó Steven N'Zonzi fejjel egyenlített, majd a 18 éves Adrien Truffert egy lepattanó labdából bevágta a győztes gólt is (2–1).

Fantasztikus bemutatkozás volt: a belgiumi születésű, francia utánpótlás-válogatott Truffert a 41. percben állt be csereként a megsérülő Faitout Maouassa helyére, és góllal, gólpasszal tette emlékezetessé első élvonalbeli mérkőzését.

TRUFFERT GÓLPASSZA

TRUFFERT GYŐZTES GÓLJA

LENS–BORDEAUX 2–1

Négy forduló után kilencpontos a Lens, amely a múlt idényben még a francia másodosztályban szerepelt, és ezüstérmet szerezve jutott fel. Az esti meccs előtt a Ligue 1 tabelláján is a második helyen állt, a jobb gólkülönbséggel büszkélkedő – és a fordulóban vasárnap pályára lépő – St.-Étienne mögött.

A hazaiak Ignatius Ganago találatával szereztek vezetést a Bordeaux ellen a második félidő elején, majd tíz perccel később büntetőhöz jutottak. A vendégek részéről Paul Baysse szabálytalankodott, megkapta a második sárga lapját, így kiállították. A tizenegyest pedig Gael Kakuta értékesítette, aminek köszönhetően két góllal nyert volna a Lens, ha a 95. percben Samuel Kalu nem szépít (2–1).

Újabb meccset nyert meg a Lens (Fotó: AFP)