Ligue 1: a PSG bajnoki meccse és Neymar műtétje is jól sikerült

2018.03.03. 18:59
Ángel Di María a vezető gólját ünnepli (Fotó: AFP)
Az éllovas PSG 2–0-ra győzött a bennmaradásért harcoló Troyes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombati játéknapján. A párizsiak sorozatban a hatodik bajnoki mérkőzésüket nyerték meg.

Az első félidő nem hozott gólt, de a második elején a párizsiak azonnal megbüntettek egy rossz támadásindítási kísérletet: a gyors ellencsapás végén Julian Draxler kiugratta Ángel Di Maríát, és az argentin támadó a hazai kapus felett a hálóba ívelt (0–1).

Egy kis stat: Di María a nyolcadik bajnoki gólját szerezte a szezonban, ezzel Edinson Cavani (24), Neymar (19) és Kylian Mbappé (10) mögött negyedik a házi góllövőlistán.

DI MARÍA GÓLJA (0–1)

A hajrában Christopher Nkunku közelről belőtte a PSG második találatát is (0–2), majd a 79. percben következett egy nevezetes csere: bemutatkozott a párizsiak soraiban Timothy Weah, a korábbi aranylabdás – s nemrég Libéria köztársasági elnökévé megválasztott – George Weah 18 éves fia.

Egy kis stat: 8312 nap telt el azóta, hogy George Weah az utolsó mérkőzését játszotta a PSG-ben; a papa 1995 nyarán a Milanba igazolt, és az év végén megkapta az Aranylabdát.

NKUNKU GÓLJA (0–2)

A PSG-hez kapcsolódó hír, hogy szombaton megoperálták Neymart, a műtét jól sikerült, és a klub közleménye szerint a rehabilitáció hathetesre tervezett első szakaszának előrehaladtával mondható majd meg pontosan, hogy a brazil világklasszis mikor léphet újra pályára. Korábban olyan vélemény is napvilágot látott, hogy a jobb lábfejében szalag- és csontsérülést szenvedő Neymar akár három hónapot is kihagyhat.

A PSG-re kedden BL-nyolcaddöntő vár: a Real Madrid 3–1-es győzelem birtokában érkezik a párizsi visszavágóra.