Ligue 1: „A nagymamád egy k..va!” – Henry kikelt magából

2019.01.21. 17:37
Henry megbánta a tettét, és elnézést kért (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában az AS Monaco hazai pályán szaladt bele a késbe a Strasbourg ellen (1–5). Az eredmény alakulását Thierry Henry, a Monaco vezetőedzője is nehezen viselte, s keményen beszólt a vendégek játékosának, Kenny Lalának.

A beszámolók szerint Thierry Henry a 43. percben annyira felhúzta magát azon, hogy Kenny Lala sokadjára is lassan végzi el a bedobást, hogy odalépett hozzá, és annyit mondott neki: „a nagymamád egy k..va!”

„Sajnálom a beszólást. Ez egy emberi reakció volt, én is ember vagyok. Megbántam az egészet” – mondta az esettel kapcsolatban a Monaco vezetőedzője.

Henry egyébként a bocsánatkérés mellett még panaszkodott egy sort a játékvezetőre és a videobírós rendszerre is. Elmondása szerint a 61. percben, 2–1-es Strasbourg-vezetésnél egy tizenegyesgyanús szituációban azért nem használták a VAR-t, mivel az egyszerűen nem működött – ezt a tartalék-játékvezető ismerte el a vezetőedzőnek.