Ligue 1: 5/4 – megint kikapott a már bajnok PSG

2019.04.30. 21:02
Kimpembe (fehérben) öngólt vétett (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának utolsó előtti mérkőzésén a már bajnok PSG 3–2-re kikapott a Montpellier otthonában, úgy, hogy a 79. percben még vezetett 2–1-re.

A francia bajnoki címet már korábban bezsebelő PSG a Montpellier otthonába látogatott és hamar, az első negyedóra végén megszerezte a vezetést: Juan Bernat lapos beadását a menteni igyekvő Ambroise Oyongo a saját kapujába vágta, öngól, 0–1.

A gól felpiszkálta a hazaiakat, akik sorra vezették az akcióikat, ám hiába jöttek egymás után a veszélyes beadások a tizenhatoson belülre, a támadók rendre késtek. A montpellier-i támadókon aztán Presnel Kimpembének „esett meg a szíve”, amikor a 21. percben egy jobbról beívelt szabadrúgás után Damien Le Tallec csúsztatásába olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a saját kapujába hullott, ez is öngól, 1–1.

A játék képe ezt követően sem változott túl sokat: jóval többet birtokolta ugyan a PSG a labdát, de mezőnyfölénye teljesen meddőnek bizonyult, míg a Montpellier gyors ellenakciói során valamivel veszélyesebb lehetőségeket alakított ki.

Fordulás után is maradt minden a régiben, azt leszámítva, hogy két öngól után Ángel Di María a félidő közepén már a jó kapuba talált be: az argentin szélső egy a tizenhatoson belül elé pattanó labdára csapott le, egy Zidane-csellel elvitte a kapujából kirepülő Benjamin Lecomte mellett, majd az üres kapuba passzolt, 1–2.

Noha a gól után is inkább a vendégeknél volt a labda, a helyzetek továbbra is Gigi Buffon kapuja előtt alakultak, s érezni lehetett, hogy a hazaiak nem akarják elengedni a mérkőzést. S milyen jól tették!

A 80. percben ugyanis egy, a kapustól induló mintaszerű és szélvészgyors támadás végén Andy Delort egyenlített: a Montpellier 10 másodperc alatt rohant végig a pályán, miközben a PSG elöl felejtkezett, s így Delort-nak nem volt gond Buffon mellett a hálóba lőni, 2–2!

Alig néhány perc múlva aztán a három pontot jelentő gólt is megszerezte a vendéglátó: Buffon rövid kirúgása után Leandro Paredes addig totojázott a saját tizenhatosa előtt, míg Eljesz Szkiri szerelte, majd a csereként két perce beállt Souleymane Camara a bal alsóba helyezett, 3–2!

A hátralévő percekben a PSG-nek már nem sikerült az egyenlítés, így a Montpellier megnyerte a meccset, míg a PSG a legutóbbi öt tétmérkőzéséből negyedszer hagyta el vesztesen a pályát.