Ligue 1: a fejkendős Neymar remekelt, a PSG viszont csak egy góllal nyert

2019.05.11. 18:53
Neymar az új karatekölyök? A 34. bajnoki gólját szerezte párizsiként, az elsőt fejjel (Fotó: AFP)
A PSG idegenben 2–1-re legyőzte az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójában. Neymar gólt fejelt, majd kiosztott egy remek gólpasszt is. Gianluigi Buffon a hajrában büntetőt védett, de a kipattanóval szemben már esélytelen volt.

Kérdés volt, a PSG mennyire tud felpörögni az Angers elleni mérkőzésre – a fővárosiak a bajnoki cím bebiztosítása előtti fordulókban alaposan szórták a pontokat a középcsapatok ellen. Egyszerre kelthetett jó és rossz érzéseket a párizsi szurkolókban, hogy Thomas Tuchel vezetőedző már az elejétől bevetette a csupán 17 éves és 10 hónapos Loic Mbe Soh-t (nála fiatalabb kezdőjátékosa csak egyszer volt a PSG-nek, bizonyos Adrien Rabiot).

Neymar, aki enyhe karatekölyök utánérzést keltett a fején pántként megkötött kendőjével, a 20. percben szerzett vezetést a vendégeknek. A brazil a honfitárs Dani Alves beadása után bólintott a kapuba – a 34. bajnoki találatát jegyezte párizsi karrierje során, s az elsőt fejjel (0–1). A kendő varázsa?

Az újdonsült „kungfumester” az 58. percben a tizenhatos bal szélén húzott meg egy látványos cselt, majd középre adta a labdát, ahol az érkező Angel Di María a második párizsi gólt is az Angers kapujába stukkolta (0–2).

A hajrában Marquinhos hozott össze egy tizenegyest a hazaiaknak, piros lappal mehetett zuhanyozni. Flavien Tait jobb alsó sarokba tartó lövését Gianluigi Buffon ugyan megfogta, de a kipattanónál nem érkeztek elég gyorsan a társak, Tait lecsapott a labdára és a bal alsó sarokba lőtte (1–2).

A PSG győzelme viszont így sem került komoly veszélybe...

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ
Amiens–Toulouse 0–0

Caen–Reims 3–2 (Ninga 14., Fadzsr 40., Guilbert 45., ill. Doumbia 37., Zeneli 82. – 11-esből)
Dijon–Strasbourg 2–1 (Tavares 40. – 11-esből, Kvon Csang Hun 94., ill. Ajorque 68.)
Nice–Nantes 1–1 (Sarr 55., ill. Moutoussamy 29.)
Nimes–Monaco 1–0 (Ripart 9.)
Angers–Paris Saint-Germain 1–2 (Tait 88., ill. Neymar 20., Di María 58.)
1. Paris SG 36 28 4 4 100–32 +68 88
2. Lille 35 20 9 6 61–30 +31 69
3. Lyon 35 18 9 8 60–45 +15 63
4. Saint-Étienne 36 18 8 10 55–40 +15 62
5. Montpellier 36 15 13 8 52–40 +12 58