Liga 2: drámai hajrában mentett pontot a Csíkszereda

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2019.09.14. 13:12
Drámai hajrában mentett pontot a Csíkszereda (Fotó: fkcsikszereda.ro)
Az utolsó előtti percben, büntetőből szerzett góllal mentett pontot hazai pályán az FK Csíkszereda a Ripensia ellen a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában.

A temesvári vendégcsapat az első félidőben kétszer is megszerezte a vezetést, ám az első gólra viszonylag hamar válaszolt a szerdán a Román Kupában továbbjutást érő gólt szerző Kálmán Szilárd.

A második hazai találat csak a mérkőzés legvégén született meg, a csereként beállt Magyari Szilárd büntetőből állította be a 2–2-es végeredményt. A székelyföldi csapat magyarországi légiósai közül Majzik Adrián, Csonka Bonifác, valamint Takács Martin lépett pályára a találkozón, valamennyien végigjátszották mérkőzést.

Az egy találkozóval kevesebbet játszó FK Csíkszereda öt ponttal a táblázat 16. helyén áll a húszcsapatos Liga 2-ben.

Liga 2, 7. forduló
FK Csíkszereda–FC Ripensia Timisoara 2–2 (Kálmán 30., Magyari 89. – 11-esből, ill. Popovici 18., Voinea 35.)