Kelet-európai futballkörkép: óriási Slavia-szívesség a riválisnak

2011.04.26. 00:46
A bennmaradásért harcoló Slavia Praha óriási szívességet tett örök riválisának, a Spartának azzal, hogy pontokat vett el az éllovas Viktoria Plzentől a cseh élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétfői mérkőzésén.

A Plzen biztos győztesnek látszott, két góllal vezetett, ám a hajrában kétszer megingott a védelme, és Karol Kisel (88.), valamint Milan Cerny (90.) góljával egyenlítettek a fővárosiak. A Viktoria az elmúlt két fordulóban négy pontot elveszített a Spartával szemben meglévő tetemes előnyéből.

Törökországban a Besiktas képtelen volt győzni a szinte biztosan kieső Konyaspor otthonában, Quaresma büntetőjével csak az iksz jött össze – így a „fekete sasok" 11 pontra vannak a harmadik helytől is.

Romániában a Dinamo nemcsak legyőzte az örökrangadón, hanem meg is előzte a Steauát – most a Steaua a hatodik, az egy ponttal többet gyűjtő D betűsök a negyedikek, igaz, az ő hátrányuk is jelentős (hétpontos) az éllovas mögött.

Bulgáriában a CSZKA igyekezett lépést tartani a vasárnap győző Liteksszel és Levszkivel. Három ponttal gazdagodott a legutóbbi négy fordulóban nyeretlen Lokomotiv Plovdiv is, amelyben Erős Gábor a 69. perctől kapott szerepet.

Izraelben a rájátszás első fordulójában máris helycsere történt az élen: a címvédő Maccabi Haifa szombati botlását (vereség hazai pályán a Netanjától) hétfőn előzésre használta fel a Hapoel Tel-Aviv.

LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK – HÉTFŐI MÉRKŐZÉSEK
CSEHORSZÁG – 25. FORDULÓ
Viktoria Plzen–Slavia Praha 2–2
Az élcsoport: 1. Plzen 59 pont, 2. Sparta 55, 3. Jablonec 47
TÖRÖKORSZÁG – 30. FORDULÓ
Konyaspor–Besiktas 1–1
Az élcsoport: 1. Fenerbahce 70 pont (71–31), 2. Trabzonspor 70 (57–21), 3. Bursaspor 55