Horvátország: a Vidi excsatárai három gólt lőttek az Eszékben

2018.08.05. 20:53
Mirko Maric (kék-fehérben) négy perc leforgása alatt duplázott az NK Rudes ellen (Fotó: 24sata.hr)
Az NK Osijek hazai pályán 3–2-re legyőzte az NK Rudest a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az eszéki együttes a Vidi korábbi csatára, Mirko Maric duplájával szűk fél óra után már 2–0-ra vezetett – a horvát támadó 2017 februárja és augusztusa között 16 NB I-es meccsen négy gólt szerzett –, majd a hajrához közeledve a székesfehérváriak másik volt játékosa, a Puskás Akadémiától kölcsönkapott Ezekiel Henty is betalált (3–0).

A vendégek az utolsó negyedórában Tomislav Mrkonjic góljaival feljöttek 3–2-re, de egyenlíteniük már nem sikerült.

Az eszékiek két forduló után hat ponttal állnak és csak rosszabb gólkülönbségük miatt (7–3, illetve 6–0) szorulnak a listavezető HNK Rijeka mögé a tabellán.