Kötelező eszéki győzelem a sereghajtó ellen

R. Gy.R. Gy.
2020.06.20. 18:49
Merveil Dockyt (középen) sokszor megforgatta a hazai védőket (Fotó: NK Osijek)
Egy góllal nyert az NK Osijek az Inter Zapresic ellen a horvát labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, ezzel felugrott a tabella második helyére.

HORVÁTORSZÁG 1. HNL
30. FORDULÓ

Inter Zapresic–NK Osijek 0–1 (Maric 68.)

Az NK Osijek azzal a tudattal utazott el Zapresicre, hogy ha legyőzi a bajnokság utolsó helyén szerénykedő hazaiakat, akkor – ha csak átmenetileg is – felléphet a második helyre a Dinamo Zagreb mögé.

Ennek megfelelően zajlott az első játékrész, amelynek a túlnyomó részében szinte felborult a pálya, mert az Inter védekezett, az eszékiek pedig támadtak. Ezekben a támadásokban azonban kevés elképzelés volt, a rengeteg vendégszöglet ellenére viszonylag könnyen tudott rombolni a Zapresic.

A második félidőben több teret engedett az Osijek a hazaiaknak, akik ezen felbátorodva egy nagy helyzetet is elhibáztak. Csakhogy azzal, hogy az Inter kinyílt, könnyebben alakíthatott ki helyzeteket az Oijek is, és bár Bocka meg Talys is gólt szerezhetett volna, végül egy szerencsésen megpattanó lövés hozta meg a vezetést a vendégeknek a 68. percben Maric révén. 0–1

A hátralévő időben több lehetősége is volt a hazaiaknak, de ezek amolyan fellángolásnak voltak tekinthetők, mert az Osijek uralta a meccset, megszerezte a nagyon fontos három pontot, és – átmenetileg – felugrott a tabella második helyére, hiszen a most előzött Rijeka és Hajduk is csak vasárnap játszik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

95. perc: Vége a mérkőzésnek, egy góllal nyert az Osijek. 0–1
88. perc: Spoljaric
lövése ment fölé 17 méterről.
73. perc: KAPUFA! Mamut maradt nagyon egyedül az eszéki tizenhatoson belül, kapta is a labdát, ráfordult, és a vendégek nagy szerencséjére a jobb kapufát találta telibe.
68. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ NK OSIJEK! Gyors támadás alakult ki a bal oldalon, Talys meglátta a másik oldalon érkező Maricot, akinek a lövése megpattant egy menteni akaró védőn, így hullott védhetetlenül a hazai kapuba. 0–1
63. perc: Elképesztő helyzet maradt ki. Silva
jobb oldali begurítását Talys 12 méterről a lécre vágta. Akkora, de akkora gólt akart lőni...
62. perc: Rom kapott sárgát, mert jól felrúgta Kleinheislert.
59. perc: Helyzet a másik oldalon is! Andricnak készítették le, ő pedig óriási helyzetben Ivusicet találta telibe.
59. perc: Támadott az Inter, és majdnem bánta is, mert egy gyors kontra után Bockaj megnézte a bal alsót, és mellé lőtt, pedig nagy helyzet volt.
53. perc: Kleinheisler tálalt Bockaj elé, aki 17 méterről fölé durrantott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Szinte felborult a pálya, fölényben az Eszék, de egyelőre gólt nem láttunk. 0–0
42. perc: Mance
fejelte fölé Silva jobb oldali beadását.
40. perc:
Már nyolc szögletnél tart az Osijek, csakhogy ezek eddig mérsékelt veszélyt jelentettek.
38. perc: Ndockyt tesztelte Matkovic figyelmét, de az Inter kapusa védte a kapu bal oldalába tartó lövést.
35. perc: Enyhe fölényben játszik az Eszék, de a támadások ritmusa hagy még kívánnivalót maga után.
33. perc: Bockaj lőtt 17 méterről, de a labda elgurult a bal alsó mellett.
26. perc: Ndockyt kapott sárgát, mert felrúgta Bosecet.
23. perc: Igor Silva
vette észre, hogy nem lépnek ki rá, 17-ről rászúrta, de a nem túl erős lövés Matkovic zsákmánya lett.
19. perc: Bockaj próbálkozott egy lövéssel, de Matkovicnak ez nem jelentett akadályt.
10. perc: Marasovic suhintotta rá a tizenhatoson belülről, de eléggé jobbról, deIvusic védte a kellemetlen lövést.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. Az Inter sárga-kékben, az Osijek tiszta fehérben játszik.

A KÉT CSAPAT ÖSSZEÁLLÍTÁSA:

Inter Zapresic: Matkovic – Van Bruggen, Soldo, Vego, Rom – Bosec, Marasovic, Mlinar, Postonjski, Mamut – Andric.

NK Osijek:Ivusic – Zaper, Skoric, Majstorovic – Igor Silva, Mance, Kleinheisler, Talys – Ndockyt, Maric, Bockaj.

ELŐZMÉNYEK

Az Interrel csap össze az NK Osijek – ha nem is Milánóban, de Zapresicben. A horvát élvonal 30. fordulójában a sereghajtó otthonában lép pályára a Kleinheisler Lászlót is alkalmazó Eszék, s jó lesz vigyáznia, mert az idényben az eddigi három egymás elleni bajnokiból egyet tudott megnyerni, a másik kettő döntetlennel zárult.

„Trükkös gárda az Inter Zapresic – fogalmazott a klubhonlapnak Ivica Kulesevic, az eszékiek vezetőedzője. – Idénybeli három összecsapásunk közül kettőn még vezetett a félidőben az Inter, amely egyébként is harcos csapat. Észnél kell lennünk.”

Az Osijek március 7. óta veretlen a bajnokságban, három győzelemmel és egy döntetlennel a „tarsolyában” készülhet a meccsre. Ha győz, megelőzi a tabellán a harmadik helyezett Hajduk Splitet és a negyedik Lokomotiva Zagrebet – ez a két csapat vasárnap éppen egymással csap össze a horvát fővárosban.