Hollandia: rangadót veszített az Ajax, utolérte az AZ

2019.12.16. 00:30
Boadu (balra) döntött, majd ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A holland élvonal 17.fordulójában vasárnap két nagy rangadót is rendeztek, amelyen a listavezető Ajax 1–0-ra kikapott a második AZ Alkmaartól, míg a negyedik helyen tanyázó PSV 3–1-re kikapott a Feyenoord otthonában.

Újabb rúgott gól nélküli vereséget szenvedett az Ajax, s immár három egymást követő tétmeccsén képtelen volt betalálni az amszterdami csapat – ilyesmire legutóbb 1956-ban volt példa a piros-fehérek történelmében.

Az Ajax vesztét egyébként a 90. percben Myron Boadu okozta, aki ezzel már 4. gólját szerezte a három nagy holland klub (PSV, Feyenoord, Ajax) ellen ebben az idényben.

A Feyenoordnál Steven Berghuis vitte a prímet, hiszen ő szerezte csapata mindhárom gólját – két tizenegyest is értékesített –, s ezzel Pierre van Hooijdonk 2003 májusi mesterhármasa óta az első Feyenoord-játékos lett, aki triplázni tudott a PSV ellen.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
17. FORDULÓ

AZ Alkmaar–Ajax 1–0 (Boadu 90.)
Feyenoord–PSV 3–1 (Berghuis 19., 34., 64. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, ill. Pereiro 84.)
Az élcsoport: 1. Ajax 41 pont (52–15), 2. AZ 41 pont (39–8), 3. Willem II 32, 4. PSV 31... 6. Feyenoord 28