Hollandia: megnyerte a 34. bajnoki címét az Ajax

2019.05.15. 21:25
Tadics két góllal járult hozzá az Ajax szerdai győzelméhez (Fotó: AFP)
Megszerezte története 34. bajnoki címét az Ajax labdarúgócsapata, miután a holland élvonal utolsó fordulójában 4–1-re győzött a De Graafschap otthonában, és végül három ponttal megelőzte a Heraclest 3–1-re verő PSV Eindhovent.

Az Ajax az osztályozóra kényszerülő De Graafschap vendégeként a 37. percben szerezte meg a vezetést Lasse Schöne szép szabadrúgását követően 0–1.

Három perc múlva Youssef El Jebli találatával egyenlítettek a hazaiak 1–1.

A 44. percben Hakim Zijes szép szólóját követően Nicolas Tagliafico talált be 1–2.

Majd a 67. percben a Frenkie de Jong buktatásáért megítélt büntetőt Dusan Tadics vágta be a jobb felső sarokba 1–3.

Az 1–4-es végeredményt Tadics a 87. percben állította be, ezzel utolérve Luuk de Jongot (PSV) az élvonal társgólkirálya lett 28 találattal.

Győzelmével az Ajax 86 ponttal zárva története 34. aranyérmét nyerte, 2014 óta először lett bajnok az amszterdami csapat. A második a PSV, a harmadik a Feyenoord lett – utóbbi 4–1-re nyert a Fortuna Sittard otthonában, amelynél Dobos Áron a kispadon ülte végig a mérkőzést. Az élvonaltól a NAC Breda búcsúzott el, míg az Excelsior és a De Graafschap osztályozót játszik.