Görögország: a pályán már bajnok az Olympiakosz

2020.06.29. 13:00
Ismét az Olympiakosz nyerte a görög labdarúgó-bajnokságot – legalábbis a pályán biztosan.

Az Olympiakosz vasárnap 2–1-re nyert az AEK Athén otthonában, és ezzel hat fordulóval a playoff vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert.

A jelenleg második helyen álló PAOK-tól (19 pont a csapat hátránya) hét pontot levontak az idény elején. A szaloniki csapat a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult a büntetéssel kapcsolatban, ezért a visszafogott ünneplés egyelőre az Olympiakosz háza táján.

A pireuszi gárda előnye azonban így is számottevő, nehéz elképzelni olyan forgatókönyvet – ha még eltörölnék a hétpontos levonást is –, hogy a PAOK megelőzi.

Az Olympiakosz 2017 óta először lett első, összességében pedig története 45. bajnoki címét ünnepelheti, ezzel az ország legeredményesebb futballklubja.

A csapat duplázhat, ugyanis a kupában is döntős, a sorozat július végi végjátékában ismét az AEK lesz az ellenfele.