Görög Kupa: a PAOK nyert, de a rendőrök is helytálltak

2018.05.12. 21:45
A labdarúgó Görög Kupa döntőjében a PAOK legyőzte (2–0) az AEK Athént – csakúgy, mint tavaly.

Az Athéni Olimpiai Stadionban rendezett kupadöntőt külföldi játékvezető, a spanyol David Fernández Borbalán vezette. Elég sokáig képes volt 11-11 játékossal a pályán hagyni a feleket, a 80. perc után azért kiállított két PAOK- és egy AEK-játékost. A PAOK ekkor már 1–0-ra vezetett a portugál Vieirinha szabadrúgásgóljával, majd a fekete-fehér csapat a hosszabbításban – még tíz emberrel – megszerezte a második gólját is Dimitriosz Pelkasz révén.

A PAOK rekordot jelentő 13 elvesztett döntő mellett már hétszeres Görög Kupa-győztes, ezzel tovább zárkózott az Olympiakosz (27), Panathinaikosz (18), AEK (15) hármasra.

GÖRÖG KUPA
DÖNTŐ
AEK Athén–PAOK 0–2

A döntő előtt és alatt az athéni utcákon is összecsaptak a különböző csoportok, azaz a PAOK és az AEK szimpatizánsai, valamint a rendőrök, akik nem menekültek el, pedig füstgránáttal is támadták őket!