Francia Kupa: Mbappé kihagyott büntetője is belefért a PSG-nek

2019.04.03. 23:27
Kylian Mbappé a második büntetőjét már értékesítette (Fotó: AFP)
A legutóbbi négy kiírást megnyerő, 12 aranyérmével rekordgyőztes Paris Saint-Germain bejutott a Francia Kupa döntőjébe, mivel az elődöntőben 3–0-ra legyőzte a Nantes-ot.

A „kanárik” az első fél óra végéig bírták a párizsiak nyomását, akkor azonban Kylian Mbappé lekészítése után Marco Verratti a jobb alsóba ágyúzott (1–0).

A hazaiak a második félidő derekán büntetőből növelhették volna előnyüket, de Mbappé bal alsóra tartó lövését Anton Tatarusanu hárítani tudta.

A 72. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Kalifa Coulibaly késői belépője második sárgát ért, a végjátékban pedig két újabb góllal büntetett a PSG: Mbappé második büntetője már jó volt – bár a román kapus rajta volt a jobb alsóra tartó lövésen –, a 92. percben pedig Verratti keresztlabdája után Dani Alves emelt elegánsan a hosszúba (3–0).

FRANCIA KUPA
ELŐDÖNTŐ
Paris Saint-Germain–Nantes 3–0 (Verratti 29., Mbappé 85. – 11-esből, Dani Alves 92.)
KEDDEN
Lyon–Rennes 2–3 (B. Traoré 47., Moussa Dembélé 75. – 11-esből, ill. Niang 40., B. André, 55., Benszebajni 81.)