Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte meg a bronzcsatát

MTI MTIMTI MTI
2016.06.08. 20:21
A Magyar Kupa-győztes Egis-Körmend nyerte a bronzérmet a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a harmadik helyért zajló párharc harmadik, utolsó mérkőzésén Pakson 11 ponttal legyőzte az Atomerőmű csapatát, ezzel 2–1-re megnyerte a párharcot.

A mezőny legeredményesebb játékosa a 23 pontig jutó Wesley Channels, a vendégek amerikai légiósa lett.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot 2–1-re a Körmend nyerte.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ SE–EGIS KÖRMEND 75–86 (24–27, 17–12, 16–22, 18–25)
Paks, 1000
néző. V: Farkas G., Frányó P., Minár
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 18/12, Medve 5/3, Barnies 14, Eilingsfeld 8, Tóth Á. 8. Cs: WATKINS 8, Will 10/6, Fomin 4/3, Illés M. Edző: Schmidt Béla
KÖRMEND: PETTY 20/9, CHANNELS 23/15, MCKINNEY-JONES 14/9, DICKERSON 17/3, Duinker 4. Cs: Lakosa 3/3, Tóth N., Ferencz 5/3. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–10. 7. p.: 13–25. 12. p.: 28–27. 17. p.: 33–37. 23. p.: 43–46. 28. p.: 53–58. 33. p.: 57–70. 37. p.: 66–75
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Körmend javára
Schmidt Béla:
– A Körmend megérdemelte a győzelmet, jobban játszott. Mi az első félidőben tudtuk tartani a lépést, de a szünet utánra elfogytunk. Nem vagyok elkeseredve, hiszen az alapcélunkat, a négy közé jutást elértük, persze jó lett volna a kupában vagy a bajnokságban érmet nyerni. Ez volt életem első idénye vezetőedzőként, köszönöm a klubnak a lehetőséget.
Teo Cizmic: – Gratulálok csapatomnak a bronzérem megszerzéséhez, de mindkét együttesnek jár az elismerés, mert hosszú szezonon van túl. Remélem, kollégám sem szomorú, mert nem kis tett ott lenni a négy között. Örülök, hogy játékosaim nagyon sokat átvettek abból a mentalitásból, amelyet szerettem volna átadni nekik. Erős karakterekből állt a csapatunk, ennek is köszönhettük, hogy bronzérmet szereztünk.