Felkészülés: újoncokat avattak és győztek a németek

2018.09.09. 23:00
A győztes gólt szerző Nico Schulzot ünneplik a többiek (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte Perut Sinsheimban.

A vendégek a 22. percben megszerezték a vezetést, kihasználva, hogy a német válogatott kissé bizonytalan volt a saját térfelén, Luis Advincula lőtt a rövid alsóba a jobb oldalról hét méterről.

Nem sokáig kellett várni a németek válaszára, három perccel később Toni Kroos kiugratásából Julian Brandt emelt a rövidbe a jobb oldalról (1–1).

A fordulás után sokáig úgy tűnt, nem változik az eredmény, de a 85. percben egy perui védelmi hiba után Nico Schulz 16 méterről a bal alsóba lőtt – a labda a kapus alatt vánszorgott a hálóba (2–1).

Joachim Löwnek ez volt a 167. mérkőzése a német válogatott kispadján, amivel utolérte az örökranglistán Sepp Herbergert. Hárman is debütáltak a nationalelfben: a győztes gólt szerző Nico Schulz (aki a Hoffenheimben Szalai Ádám csapattársa, és most duplán hazai környezetben mutatkozhatott be), valamint Thilo Kehrer és Kai Havertz.