Felkészülés: Gulácsiék rendkívül balszerencsés öngóllal kaptak ki

2017.08.05. 18:40
A német élvonalbeli RB Leipzig labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott az angol Stoke Citytől.

Ralph Hasenhüttl vezetőedző kezdőként nevezte az összecsapásra Gulácsi Pétert, a magyar válogatott kapusát. A lipcsei együttes szerezte meg a vezetést: Emil Forsberg az 5. percben tizenegyesből eredményes volt.

A szünet előtt nem sokkal Mame Diouf szöglet után egyenlített – a labdába Gulácsi ugyan bele tudott piszkálni, ám védeni már nem sikerült a fejest.

A második játékrészben már nem Gulácsi védett a lipcsei alakulatnál, hanem Yvon Mvogo, ám ő sem úszta meg kapott gól nélkül, a 78. percben ugyanis Marvin Compper rendkívül balszerencsésen fejelt bele egy lövésbe, s a labda a vetődő Mvogo fölött a lipcsei kapuba hullott.

Az állás már nem módosult, a Stoke City 2–1-re legyőzte az RB Leipziget.

TOPKLUBOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Eintracht Frankfurt (német)–Real Betis (spanyol) 3–0
(Chandler 59., Wolf 70., Barkok 73.)
RB Leipzig (német)–Stoke City (angol) 1–2 (Forsberg 5. – 11-esből., ill. M. Diouf 44., Compper 78. – öngól.)