Felkészülés: Argentína vetett véget a brazilok elképesztő sorozatának

2017.06.09. 14:40
Lionel Messi végig a pályán volt a brazilok ellen (Fotó: Twitter)
Az argentin labdarúgó-válogatott Gabriel Mercado góljával 1–0-ra legyőzte Brazíliát a két együttes melbourne-i felkészülési mérkőzésén.

Érdekességeknek nem voltunk híján a 108. brazil–argentin presztízsmeccset megelőzően: a két ősi rivális ezúttal Melbourne-ben csapott össze egymással, amely 19. helyszínként jelent meg a párharc történelmében.

Az argentinok kispadján először ült a nemrégiben kinevezett Jorge Sampaoli, míg a túloldalon csapatkapitányként, csaknem két év után tért vissza a selecao kezdő tizenegyébe Thiago Silva.

A londoni terrortámadás áldozatainak tiszteletére gyászszünet előzte meg a találkozót, melyet az argentinok kezdtek jobban, és a hatodik percben majdnem meg is szerzeték a vezetést, Ángel Di María azonban „csak” a kapufát találta el. A folytatásban is inkább Lionel Messiék domináltak, de a braziloknak is megvoltak a helyzeteik Coutinho és Gabriel Jesus révén.

Gólt viszont Argentína szerzett, közvetlenül a szünet előtt: egy kisszögletet követően Di Maríához játszották vissza a labdát, akinek beadására Nicolás Otamendi érkezett nagyszerű ütemben, a Manchester City védőjének fejese viszont a bal kapufán csattant. Igen ám, de a labda visszapattant az ötösnél ácsorgó Gabriel Mercado elé, aki közelről nem hibázott – hiába reklamáltak lest a brazilok, itt bizony csúnyán elaludtak (0–1)...

Mercado gólja

A fordulás után feljavultak a sárga mezesek, Gabriel Jesus és Coutinho parádés összjátékkal szedte darabjaira az argentinok védelmét, utóbbi lövését azonban Paulinho blokkolta, így les miatt ért véget a remek „szambaparádé”.

A brazil támadósor nem állt meg, a 62. minutumban kétszer is csak a léc mentette meg Argentínát a góltól. A hátralévő időben is próbálkoztak becsülettel a brazilok, egyenlíteni azonban nem sikerült.

A brazilok „dupla kapufája”

Jorge Sampaoli tehát győzelemmel mutatkozott be az argentinok kispadján, ráadásul egy nem akármilyen sikerrel: Brazília 2012 után először kapott ki ősi riválisától, emellett megszakadt a világrekordot jelentő, 23 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata – már ami a felkészülési mérkőzéseket illeti (legutóbb Svájc tudta legyőzni a selecaót, még 2013 augusztusában).

Az egy évvel ezelőtt kinevezett Tite első vereségét szenvedte el a brazil válogatottal, amely viszont riválisával ellentétben már kiharcolta a 2018-as világbajnoki részvételt – Messiék jelenleg az interkontinentális pótselejtezőt érő ötödik helyen állnak, de nem lesz könnyű dolguk a folytatásban: a riválisok közül még Uruguayjal és Ecuadorral is összecsapnak.

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS
Brazília–Argentína 0–1 (0–1)
Melbourne, Melbourne Cricket Ground. V: Chris Beath (ausztrál)
Brazília: Weverton – Fagner (Rafinha, 73.), Thiago Silva, Gil, Filipe Luis – Paulinho (Giuliano, 81.), Fernandinho – Renato Augusto (Douglas Costa, 66.), Coutinho, Willian – Gabriel Jesus (Taison, 92.). Szövetségi kapitány: Tite.
Argentína: Romero – Otamendi, Maidana, Mercado (Mammana, 75.) – José Gómez (Tagliafico, 53.), Biglia, Banega (Lanzini, 81.) – Messi, Di María, Dybala (G. Rodríguez, 69.) – Higuaín (J. Correa, a szünetben). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli