Felkészülés: a svédek egy góllal legyőzték az oroszokat

2020.10.08. 20:26
A svédek egy góllal legyőzték az oroszokat (Fotó: AFP)
Svédország 2–1-re legyőzte Oroszországot a két csapat Moszkvában megrendezett felkészülési labdarúgó-mérkőzésén.

A magyar válogatott Nemzetek Ligája-riválisa, Oroszország már a 21. percben hátrányba került Svédország ellen: egy szabadrúgása után Szoszlan Dzsanajev rossz ütemben lépett ki a kapujából, majd Alexander Isak fejelt a kapuba. 0–1

A 72. percben rendkívül szerencsés góllal duplázta meg az előnyét a svéd válogatott: Mattias Johansson távoli lövése után a blokkolni próbáló Fjodor Kudrjasovról védhetetlenül pattant a kapuba a labda. 0–2

A ráadásban a szépítés azért összejött az oroszoknak, Gyenyisz Cserisev szöglete után Alekszandr Szobolev a kapuba fejelte a labdát. 1–2

Mint ismert, az orosz válogatott egy hónapja 3–2-re legyőzte Magyarországot Budapesten, a két csapat pedig október 14-én ismét összecsap egymással a Nemzetek Ligájában.