Felkészülés: a spanyolok szétzilálták a walesi védelmet

2018.10.11. 22:41
Paco Alcácer duplázott Cardiffban (Fotó: AFP)
A legutóbbi, horvátok elleni 6–0-s győzelem után folytatta nagyszerű teljesítményét a spanyol labdarúgó-válogatott, amely felkészülési mérkőzésen 4–1-re győzött Walesben. Franciaország pedig 2–2-es döntetlent játszott odahaza a már két góllal is vezető Izland ellen.

Cardiffban nagy érdeklődés előzte meg a spanyolok vendégjátékát, a két válogatott 1985 óta először csapott össze, és a 33 évvel ezelőtti mérkőzést Wales meglepetésre 3–0-ra megnyerte Ian Rush kettő és Mark Hughes egy góljával.

A vendégek gyorsan jelezték, ezúttal ilyen nem történhet meg: a 8. percben Paco Alcácer 15 méterről kilőtte a jobb felső sarkot: 0–1.

A 19. percben Suso szabadrúgására középen Sergio Ramos teljesen egyedül érkezett, és ha már a védők ekkorát bakiztak, okosan a jobb sarokba fejelt (0–2). Ez volt a Real Madrid védőjének a 15. gólja a válogatottban, többet szerzett már, mint Iniesta (14) és az egykori aranylabdás Luis Suárez (14).

A 29. percben újabb botrányos védekezés után Paco Alcácer duplázott (0–3), a dortmundi csatár a legutóbbi tétmérkőzéseken 203 perc alatt kilencszer volt eredményes, azaz eddig a gólig átlagosan 23 percenként talált be az ellenfelek kapujába. A válogatottban 727 perc alatt ez volt a nyolcadik találata.

A második félidőre rendezte sorát a hazai csapat, de azért a 74. percben Suso csak kiosztott még egy gólpasszt, ezúttal a Ramos helyére csereként beálló Bartra fejére ívelte pontosan a labdát (0–4).

A hazaiak a 89. percben Sam Vokes góljával szépítettek, így alakult ki az 1–4-es végeredmény.

Franciaország közel állt ahhoz, hogy leégjen hazai pályán, de végül az utolsó négy percben két gólt szerezve döntetlenre mentette az Izland elleni mérkőzést. Pedig Didier Deschamps kapitány a 23 világbajnok játékosa közül 18-ra számíthatott. Corentin Tolisso, Nabil Fekir és Samuel Umtiti sérülés miatt maradt ki, Adil Rami visszavonult a válogatottól, míg Benjamin Mendy ezúttal kimaradt a keretből.

Izland a 30. percben szerzett vezetést, Birkir Bjarnason 17 méterről okosan lőtt a bal alsó sarokba (0–1).

Az 58. percben Kari Árnason szép fejessel növelte a vendégek előnyét – 0–2.

A 86. percben irtó szerencsés öngóllal szépítettek a hazaiak, a labda Hólmar Örn Eyjólfssonról pattant a hálóba (1–2).

És még mindig nem volt vége: a 90. percben a Kolbeinn Sigthórsson kezezése miatt megítélt büntetőt Kylian Mbappé értékesítette, a jobb felső sarokba vágva a labdát. 2–2

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK
Wales–Spanyolország 1–4
(Vokes 89., ill. Paco Alcácer 8., 29., Sergio Ramos 19., Bartra 74.)
Franciaország–Izland 2–2 (Eyjólfsson 86. – öngól, Mbappé 90. – 11-esből, ill. Bjarnason 30., Árnason 58.)
Arab Emírségek–Honduras 1–1 (Omar Abdulrahman 32., ill. Quioto 18.)
Törökország–Bosznia-Hercegovina 0–0
Irak–Argentína 0–4 (L. Martínez 18., Pereyra 53., Pezzella 82., Cervi 91.)