Fantasztikus Dzsudzsák-parádé az Ajax ellen

2009.08.16. 15:35
Kockázat nélkül kijelenthetjük, hogy Dzsudzsák Balázs eddigi PSV-s karrierje legemlékezetesebb mérkőzését játszotta vasárnap kora délután, ráadásul az Ajax ellen. A magyar szélső két szenzációs gólt lőtt szabadrúgásból, valamint egy remek megmozdulás után egy gólpasszt is kiosztott, ezzel pedig oroszlánrészt vállalt csapata 4–3-as győzelméből.

DZSUDZSÁK: ÉLETEM MECCSE VOLT A MAI
„Mostanáig a válogatottban az olaszok elleni meccset, valamint a debreceniként a Zalaegerszegnek lőtt góljaimat tartottam a legemlékezetesebbnek, de a mai két találat ezek elé kerül. A meccs is az eddigi legemlékezetesebb találkozó volt a pályafutásom során" – nyilatkozta Dzsudzsák a mérkőzés után a Sport Tv-nek.

„Könnycsorgató érzés volt, ahogy a drukkerek az öltözőből is visszahívtak, és hosszú percekig éltettek" – mesélte a játékos, aki a mezét is a PSV fanatikusai közé dobta.

Rosszabbul nem is kezdődhetett volna a PSV számára a találkozó, ugyanis az Ajax már a második percben előnybe került. Carlos Salcido hazaadását Andreas Isaksson sípcsonttal próbálta lekezelni, a svéd kapustól elpattanó labdára pedig lecsapott Luis Suárez, és nehéz szögből is a kapuba tudott passzolni.

A korai gól után a faragásé lett a főszerep, a hatalmas feszültséget a játékosok egymáson próbálták levezetni – a játékvezető egymás után osztogatta a sárga lapokat, amelyekből a Demy de Zeeuwvel kakaskodó Dzsudzsák Balázsnak is jutott egy.

A 37. percben már újra a labdarúgásé volt a főszerep, egészen pontosan Dzsudzsáké, aki mintegy 30 méterről hatalmas gólt ragasztott szabadrúgásból a bal felső sarokba.

Mégis az Ajax vonulhatott előnnyel a szünetre, mert Suárez másodszor is betalált. Az uruguayi csatár Salcidóról fordult le, André Ooijer is lepattant róla, majd szépen emelte át Isakssont.

A szünet után, ha lehet, még nagyobb lendülettel vetették bele a küzdelembe magukat a csapatok, ennek pedig a PSV részéről hamar meglett az eredménye. Dzsudzsák két Ajax-védőt csapott be – az egyiken megkerülős csellel jutott túl –, majd pontosan adott középre, Otman Bakkal pedig középen nem hibázott, ismét egyenlített tehát a hazai gárda.

Alig telt el négy perc, amikor újabb Dzsudzsák-villanás vakította el a Philips Stadion közönségét. A ballábas játékos a jobb oldalról, az alapvonaltól mintegy tíz méterre állította le szabadrúgáshoz a labdát, majd mértani pontossággal Maarten Stekelenburg fölött a jobb felső sarokba tekert.

Nem tartott azonban sokáig a PSV-vezetés, mivel Urby Emanuelson újabb négy perc elteltével remek ballábas lövéssel egalizálni tudott.

A remek iramú mérkőzés viszont még tartogatott egy gólt, ez pedig Bakkal nevéhez fűződött, így az eindhoveniek végül otthon tartották a három pontot, nem mellesleg pedig két döntetlen után megszerezték az első bajnoki győzelmüket.

Dzsudzsák bal lába ezúttal kétszer sült el (Fotó: Imago, archív)
EREDIVISIE

3. FORDULÓ

PSV–Ajax 4–3 (Dzsudzsák 37., 54., Bakkal 50., 74., ill. Suárez 2., 39., Emanuelson 58.)

1 Twente 3 2 1 0 7 4–1
2 Utrecht 2 2 0 0 6 2–0
3 AZ 3 2 0 1 6 10–3
4 Ajax 3 2 0 1 6 9–5
5 PSV 3 1 2 0 5 8–7
6 Feyenoord 2 1 1 0 4 2–0
7 Heracles 2 1 1 0 4 3–2
8 NAC 2 1 1 0 4 2–1