Eurofutball: Zijes-gála, az Ajax 8 góllal felelt a PSV-nek – videó!

2018.12.16. 16:32
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 16. fordulójában az Ajax hazai pályán 8–0-ra kiütötte a sereghajtó De Graafschapot.

Az amszterdamiak így ismét feljöttek két pontra a szombaton négyet vágó PSV-re, a gólkülönbségük pedig hajszálra megegyezik eindhoveni riválisukéval, 57–7.

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe bejutó együttesben Hakim Zijes vitte a prímet, három gólt szerzett, a meccs első találatát pedig ő készítette elő Dusan Tadics számára. Daley Blind szintén megszórta magát a végére, ő három góllal, Nusszer Mazraui egy góllal és egy gólpasszal, Donny van de Beek két gólpasszal vette ki a részét a kiütéses sikerből.

Az első félidő góljai

A második félidő góljai

A nyolcadik gól

Groningenben
lényegesen drámaibb volt a végjáték, a házigazda a 87. percben vezetést szerzett az Emmen ellen, de a vendégek a csereként beálló Nicklas Pederson duplájával fordítani tudtak (1–2).

A bajnokságban harmadik Feyenoord nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Fortuna Sittardtól, ezzel ötmérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg.