Eurofutball: újabb hely kelt el a Bajnokok Ligája főtábláján

2019.05.17. 10:35
Az ünneplő bajnokok (Fotó: KRC Genk Facebook)
Az Anderlecht otthonában csütörtök este kiharcolt 1–1-es döntetlennel a Genk megnyerte a belga labdarúgó-bajnokságot, ezzel elfoglalta helyét a Bajnokok Ligája következő kiírásának főtábláján.

A Genk nyolc év után lett újra bajnok, a mostani a negyedik aranyérme.

A Ferencvárosból szerződtetett ghánai Joseph Paintsil 24 mérkőzésen (kilencszer kezdett) három góllal járult hozzá a bajnoki cím elhódításához.

Egy fordulóval a zárás előtt az is biztossá vált, hogy az FC Bruges végez a második helyen (ez a BL-selejtező harmadik fordulójába jelent belépőt), míg a harmadik helyért (El-selejtező, 3. forduló) a Standard és az Antwerp verseng.

Bölöni László antwerpeni csapata csütörtökön – az első és a második félidő hosszabbításában egyaránt gólt kapva – 2–1-re kikapott odahaza a Genttől, közben a Standard az FC Bruges elleni sikerrel lezárta vereségszériáját, így a két csapat most 39-39 ponttal áll.

A vasárnapi utolsó fordulóban: FC Bruges–Antwerp, Genk–Standard.

A KÖVETKEZŐ BAJNOKOK LIGÁJA-IDÉNY MEZŐNYÉNEK ALAKULÁSÁRÓL ITT OLVASHAT!