Eurofutball: szuperrangadón aratott sikerével csúcson a Ludogorec

2012.05.23. 22:01
A Ludogorec labdarúgócsapata nyerte meg a bolgár labdarúgó-bajnokságot: az újonc együttes az utolsó fordulóban hazai pályán 1–0-ra legyőzte, és ezzel megelőzte a zárás előtt egy körrel még az élen álló CSZKA Szófiát.

Az ezt megelőző 10 mérkőzésén veretlen razgradi csapat az utolsó fordulóban sem botlott, és a csúcsrangadón Miroszlav Ivanov első félidőben szerzett találatával 1–0-ra nyert a szikrázóan kemény – 11 sárga és két piros lapot hozó – küzdelemben.

A Ludogorec alighanem egyedülálló iramban hódította meg a bolgár futball csúcsát, hiszen első komoly sikerét mindössze néhány nappal ezelőtt aratta a Bolgár Kupa döntőjében, amikor 2–1-re legyőzte a Lokomotiv Plovdivot.

Hihetetlen, de az együttes a 2009–2010-es szezonban még csupán a harmadosztályban vitézkedett, majd a feljutás után egy éve megnyerte a másodosztályú bajnokságot, most pedig – mindössze négy vereséggel a szezonban – az élvonalban is a legjobbnak bizonyult.

A góllövőlista élén a CSZKA brazil támadója, Júnior Moraes és a bajnok középpályása, Ivan Sztojanov végzett 16-16 góllal. TOVÁBBI EREDMÉNYEK ITT!

Moldovában, Boszniában és Macedóniában is véget ért a bajnokság. Előbbi kettőben bajnokverést hozott a pontvadászat utolsó etapja: a tiraspoli Sheriff 2–0-ra kapott ki Kisinyovban az Academia vendégeként, míg a Zeljeznicar 2–1-es vereséget szenvedett a Leotartól, Macedóniában viszont a végső győztes Vardar a Metalurg elleni rangadón 2–1-es sikerét is ünnepelhette.

8. Szlavija 30 15 6 9 42–36 +6 51
9. Minyor 30 8 12 10 35–40 –5 36
16. Szvetkavica 30 1 5 24 8–71 –63 8
A bajnok Ludogorec indulhat a BL-ben, a CSZKA, a Levszki és a kupadöntős Lokomotiv Plovdiv pedig az El-ben. A Vidima-Rakovszki, a Kaliakra és a Szvetkavica kiesett.
12. Costuleni 33 3 11 19 19–54 −35 20
A bajnok Sheriff a BL-ben, a Dacia és a Zimbru az El-ben indul. A CSCA-Rapid és a Costuleni kiesett.
16. Kozara 30 4 7 19 19–45 −26 19
A bajnok Zeljeznicar a BL-ben, a Siroki Brijeg, a Borac Banja Luka és az FK Sarajevo az El-ben indul, A Sloboda és a Kozara kiesett.