Eurofutball: szétfocizták a BL egyetlen hibátlan csapatát

2015.11.28. 22:25
Meglepően sima, 4–1-es vereséget szenvedett a Zenit a Tyerek Groznij vendégeként az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-Liga) 17. fordulójának szombati játéknapján.

Magomed Mitrisov és Maciej Rybus egyaránt kétszer talált be a szentpérterváriak kapujába, Hulk 0–2-nél szépített. A Tyerek az ötödik, a Zenit a negyedik a tabellán.

A Bajnokok Ligája idei csoportkörében öt forduló után már csak a Zenit százszázalékos, de az orosz bajnokságban meg-megfeneklik a szekere: a legutóbbi négy fordulóban a címvédő csupán egyszer győzött.

Az orosz bajnokságban legutóbb másfél éve, 2014 májusában került ilyen súlyos vereség (Dinamo Moszkva, 0–3 – igaz, az megállapított eredmény volt) a Zenit neve mellé, négy gólt pedig 2013 novemberében kapott legutóbb (Szpartak Moszkva, 2–4).

16. Anzsi 16 2 5 9 15–29 –14 11

BELGIUM. Köteles László csapata, a Genk hazai pályán 1–0-ra kikapott a címvédő Genttől a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján.

A meccs egyetlen gólját a Bajnokok Ligájában kedden trükkös szabadrúgásgólt szerző Danijel Milicevic lőtte: a bosnyák származású, de Svájcban született középpályás jól helyezett távoli lövéssel lepte meg Kötelest.

A Gent megérdemelten győzött, a hajrában is volt nagy helyzete – akkor a magyar kapus nagyot védett.

17. FORDULÓ
Genk–Gent 0–1
Kortrijk–Waasland-Beveren 3–1
Charleroi–Lokeren 1–2
St.-Truiden–Mouscron Peruwelz 0–1

ANGLIA, CHAMPIONSHIP. Négyfordulónyi nyeretlenség után győzött Tőzsér Dániel csapata: a QPR az eddigi tabellaszomszédját, a Leeds Unitedet gyűrte le 1–0-ra az angol másodosztályú bajnokság (Championship) 18. fordulójának szombati játéknapján.

Tőzsér a kispadon ült, nem lépett pályára a londoni csapatban, amelynek nagyon fontos volt nyernie, hiszen a megelőző négy fordulóban csupán egy pontot gyűjtött.

A beugró menedzser, Neil Warnock örülhet, jó érzékkel cserélt: az éppen beküldött Charlie Austin az első labdaérintéséből fejelte a győzelmet jelentő gólt az 58. percben.

Wolverhampton Wanderers–MK Dons 0–0

SZLOVÁKIA. Priskin Tamás csapata, a Slovan 2–0-ra győzött a sereghajtó Skalica otthonában a 18. forduló szombati játéknapján, és megerősítette pozícióját a tabella második helyén.

Priskin végigjátszotta a szakolcai mérkőzést, amelyet a pozsonyiak Robert Vittek (22. perc) és Marko Milinkovics (82.) góljával nyertek meg.

A tíz forduló óta veretlen – a széria során hétszer nyerő – Slovan a második helyen áll, lemaradása hatpontos a címvédő Trencín mögött, amely eggyel kevesebb meccsen van túl.

18. FORDULÓ
Skalica–Slovan Bratislava 0–2
Zemplín Michalovce–Ruzomberok 1–3
Zlaté Moravce–Spartak Myjava 1–3
Zilina–Spartak Trnava 2–0

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISÍÓN. Az Alavés Vadócz Krisztán nélkül gyűjtötte be a három pontot. A magyar légiós csapata – amely sorozatban harmadszor nyert – a második helyen áll, és ugyanannyi pontja (26) van, mint az éllovas Osasunának.