Eurofutball: ha rosszul áll egy rangadó, küldd be ezt a srácot!

2015.11.07. 21:21
Az ifjú Kevin Friesenbichler hajrábeli góljával mentette 1–1-es döntetlenre mérkőzését az éllovas Austria Wien a címvédő Salzburg ellen az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján.

Az osztrák U-válogatott támadó a 71. percben lépett pályára csereként, és a 80. percben szerezte a pontot érő gólt, megismételve két héttel ezelőtti bravúrját. Akkor a 86. percben küldték be a Rapid elleni bécsi derbin, és a 89. percben elért góljával 2–1-es győzelemhez segítette csapatát.

Kevin Friesenbichler csak 21 esztendős, de már kalandos pályafutás áll mögötte: 16 évesen a Bayern Münchenhez került, ahol igen gólerősnek bizonyult az utánpótlás-korosztályokban. Tavaly nyáron elvitte a Benfica, ám sok játéklehetőségre nem számíthatott, kölcsönadását kérte – így került a lengyel Lechia Gdanskba, az idén pedig hazája egyik kirakatcsapatába, az Austria Wienbe.

Az első utánpótlás-válogatott tétmérkőzését a magyarok elleni U21-es Eb-selejtezőn játszotta 2013-ban – „természetesen” csere volt, és beállása után három perccel „természetesen” ő állította be az osztrákoknak kedvező 4–2-es végeredményt.

AUSZTRIA, 15. FORDULÓ
Austria Wien–Salzburg 1–1
Wolfsberger AC–Mattersburg 2–1
Admira Wacker–Altach 1–1
Sturm Graz–Ried 3–2
Az élcsoport: 1. Austria Wien 31 pont, 2. Salzburg 28, 3. Rapid Wien 25 (14)

TÖRÖKORSZÁG. Elképesztő hajrát követően a Galatasaray 4–3-ra kikapott a Rizespor vendégeként a török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 11. fordulójának szombati játéknapján.

A Galatasaray Wesley Sneijder révén már a 4. percben vezetett, Mehmet Akyüz duplájával a hazaiak fordítottak, ám a második félidőben ismét fordult az állás – a 75. percre Lukas Podolski és Olcan Adin találatával vette át a vezetést a vendégcsapat.

A rendes játékidő végén 2–3 volt az állás, csakhogy az ötperces ráadás elegendő volt egy újabb fordításra: Leonard Kweuke egyenlített, majd a 95. percben a csereként beálló Deniz Kadah az akkor már emberelőnyben játszó hazaiak győztes gólját is bevágta!

A Galata először veszített el olyan bajnoki mérkőzést ebben az évszázadban, amelyiken kétszer is vezetett.

Dzsudzsák Balázs csapata, a Bursaspor vasárnap este játszik, ellenfele az éllovas Besiktas lesz hazai pályán.

1. Besiktas 23 (10), 2. Galatasaray 21, 3. Fenerbahce 21 (10), …8. Bursaspor 15

OLASZORSZÁG. Adorján Krisztián csapata, a Novara 4–0-ra verte meg a Bresciát, a Tamás Krisztiánt foglalkoztató Spezia 5–1-re kikapott a Trapani vendégeként az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) 12. fordulójának szombati játéknapján.

Adorján Krisztiánt nem nevezte a legutóbbi hat meccséből ötöt megnyerő Novara, míg Tamás Krisztián a kispadon ült a hetek óta nyeretlen Speziánál.

Vicenza–Ascoli 3–0
Az élcsoport: 1. Cagliari 26 pont, 2. Cesena 23, 3. Bari 22, …6. Novara 19, …10. Spezia 17

OROSZORSZÁG. Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte az FK Rosztov az orosz labdarúgó-bajnokságban (Premjer-Liga), és feljött a tabella második helyére. Kurban Bergyijev remek formába lendült csapata vendégként verte meg 2–1-re az Uralt a 15. forduló szombati játéknapján.

„Egy kapura lövés, két gól, három pont” – a Szovjetszkij Szport így foglalja össze a rosztoviak győzelmét, amely nem született volna meg, ha a 86. percben az Ural védője, Vlagyimir Hozin nem küldi a labdát a saját kapujába.

A rosztoviak lövései közül korábban egy ment kapura, abból született Dmitrij Poloz egyenlítő gólja a 14. percben.