Eurofutball: a Fener legyőzésével először kupagyőztesek

2018.05.10. 21:28
A Djurgarden nyerte meg a labdarúgó Svéd Kupát, mivel a döntőben simán, 3–0-ra legyőzte a bajnoki címvédő Malmőt.

A 14-szeres győztes, ezzel toronymagasan rekorder Malmö 1989-ben ünnepelhetett legutóbb, akkor még Roy Hodgsonnal a kispadján, azóta csak vesztes döntők jutottak neki. Érdekesség, hogy 29 évvel ezelőtt a Malmö 3–0-ra nyert a döntőben, éppen a Djurgarden ellen...

Utóbbi csapat egyébiránt az ötödik kupagyőzelmét aratta, ennél többet a Malmö (14) mellett az AIK (8), az IFK Göteborg (7) és az IFK Norrköping (6) nyert Svédországban.

Dániában a Silkeborg jutott előnyhöz a 33. percben, de nyolc perccel később már a Bröndby vezetett, és 3–1-re meg is nyerte a kupát. Az együttes tíz év után ért ismét a csúcsra, története hetedik kupagyőzelmét aratta.

Törökországban a tíz évvel ezelőtt még csak a negyedosztályban szereplő Akhisarspor 3–2-re legyőzte a Fenerbahcét, így története első kupagyőzelmét könyvelhette el.