Eurofutball: Otigba csapata nagyon elkapta a fonalat

2014.09.13. 22:52
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 6. fordulójában nem sok sikerélményük volt a magyaroknak. Otigba Kenny Heerenveenje viszont nagyon elkapta a fonalat a holland élvonalban.

Tőzsér Dániel Watfordja már a 3. percben hátrányba került egy büntetőt követően, és több gól már nem is született, így a Charlton otthon tartotta a három pontot. Király Gáborék a 15. percben gól-, a 18.-ban emberhátrányba kerültek, a Fulham pedig végül 3–0-ra kikapott a Reading otthonában.Tőzsér Dániel Watfordja már a 3. percben hátrányba került egy büntetőt követően, és több gól már nem is született, így a Charlton otthon tartotta a három pontot. Király Gáborék a 15. percben gól-, a 18.-ban emberhátrányba kerültek, a Fulham pedig végül 3–0-ra kikapott a Reading otthonában.

Amíg Tőzsér és Király végigjátszotta csapata meccsét, Bajner Bálint csak a cserepadról figyelte az Ipswich 2–0-s sikerét, Bogdán Ádám viszont még a meccskeretbe sem került be az otthon ikszelő Boltonban, mert ujjtörést szenvedett, ezért jövő héten műtik.

Reading–Fulham 3–0
Az élcsoport: 1. Nottingham 13 pont (11–3, 5), 2. Norwich 13 (12–5), 3. Wolverhampton 13 (6–2)

A legutóbbi négy holland bajnokságot megnyerő Ajax kilábalni látszik a gödörből. A 24 mérkőzéses veretlenségi sorozatukat követően az amszterdamiak sorozatban kétszer is kikaptak a bajnokságban, de a pont nélküli Heracles ellen Arkadiusz Milik duplájával 2–1-re nyertek.

A magyar utánpótlás-válogatott Otigba Kenny az utolsó tíz percet töltötte a pályán, klubtársa, Varga Szabolcs pedig kispados volt a Heerenveenben, amely az AZ idegenbeli legyőzésével sorozatban már a harmadik sikerét könyvelte el. S ha már itt tartunk, egy hír a második vonalból: Vida Kristopher győztes gólt szerzett a De Graafschapban.

Az esti programban kikapott a Feyenoord és az eddig hibátlan teljesítménnyel éllovas PSV is – utóbbit utol is érte legyőzője, a PEC Zwolle.

Az élcsoport: 1. PSV 12 pont (15–6), 2. PEC Zwolle 12 (10–6), 3. Heerenveen 10

Három döntetlen után vereség került a Lech Poznan mérlegébe, a Jagiellonia 1–0-ra legyőzte a legutóbbi ezüstérmest. A Lovrencsics Gergőt szombaton végig a soraiban tudó poznani csapat vergődik, tíz ponttal csupán a tizedik helyen áll.

LENGYELORSZÁG
8. FORDULÓ

Cracovia Kraków–Górnik Leczna 2–1
Jagiellonia–Lech Poznan 1–0
Legia Warszawa–Slask Wroclaw 4–3
Az élcsoport: 1. Wisła Kraków 18 pont, 2. Legia Warszawa 16, 3. Górnik Zabrze 14 (7)

Kiváló tempóban halad Miriuta Vasile csapata, a CFR: az Astra elleni rangadót nagy fölénnyel megnyerő kolozsváriak zsinórban a negyedik bajnokijukon szereztek három pontot, és riválisukat megelőzve feljöttek a második helyre.

ROMÁNIA
7. FORDULÓ

Viitorul–Ceahlaul Piatra Neamt 2–0
CFR Cluj–Astra 4–1
Az élcsoport: 1. Steaua 18 pont, 2. CFR Cluj 16, 3. Astra 15

A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premiership) 6. fordulójának első mérkőzésén a Celtic hazai pályán 2–1-re legyőzte az Aberdeent. A címvédő ezzel megszakította egy hónapja tartó nyeretlenségi sorozatát, a BL-ben és a bajnokságban is egy iksz és egy vereség volt a mérlege a legutóbbi siker óta.

St. Johnston–Dundee FC 0–1
Az élcsoport: 1. Hamilton 13 pont (11–5), 2. Inverness 13 (8–3), 3. Dundee 13 (12–9), 4. Celtic 10 (12–4, 5)

Az olasz másodosztályban (Serie B) Tamás Krisztián csak a cserepadról nézte a Varese Virtus Lanciano elleni hazai 1–1-ét, a vádlisérüléssel bajlódó Filkor Attila együttese, az Avellino pedig gól nélküli döntetlent játszott.

Varese–Virtus Lanciano 1–1

Finnországban Gruborovics Tamás csapata, az Inter Turku otthon 2–0-ra kikapott a Mariehamntól. A turkui együttes pocsék formában van, a bajnokságban sorozatban a negyedik meccsén maradt gólképtelen. A magyar légiós végigjátszott az összecsapást.

FINNORSZÁG, VEIKKAUSLIIGA
27. FORDULÓ

SJK–Lahti 1–1
Inter Turku–Mariehamn 0–2
Az élcsoport: 1. HJK 55 pont (26), 2. SJK 48, 3. Lahti 47

Kovács Péter végigjátszotta a tavalyi bajnok Strömsgodset Brann elleni meccsét, bár sok köszönete nem volt benne. A vendégek által megkörnyékezett támadó csapata ugyanis hazai pályán óriási verést kapott.

NORVÉGIA, ELITESERIEN
23. FORDULÓ

Odd–Viking 4–1
Strömsgodset–Brann 1–4
Az élcsoport: 1. Molde 54 pont (22), 2. Odd 48, 3. Rosenborg 42

Megyeri Balázs kispados volt az Olympiakoszban, amely címvédőhöz méltó magabiztossággal intézte el az OFI Krétát.

GÖRÖGORSZÁG, SZUPERLIGA
3. FORDULÓ
Veria–AOK Kerkyra 2–1
PAOK–Niki Volu 3–0
Olympiakosz–OFI Kréta 3–0
Az élcsoport: 1. Veria 9 pont, 2. PAOK 7 (8–1), 3. Olympiakosz 7 (7–2)

A belga címvédő Anderlecht sorozatban a harmadik 2–2-es döntetlenjét játszotta idegenben, ezúttal a 93. percben bukott két pontot. A legutóbbi bajnokság más élcsapatainak sem volt jó napjuk: az ezüstérmes Standard hazai pályán ötöt kapott az Oostendétől, a negyedikként záró Zulte Waregem pedig négyet a Beverentől.

Standard Liege–Oostende 3–5
Az élcsoport: 1. Anderlecht 15 pont, 2. Oostende 13, 3. Mouscron 11 (6)

Ausztriában a nyolcadik fordulóig kellett várni az Austria Wien első sikeréig, és a Reid 3–1-es legyőzésével egészen a 6. helyig nyomult a 24-szeres bajnok.

Konyaspor–Balkesirspor 2–0
Az élcsoport: 1. Galatasaray 4 pont (2–0), 2. Eskisehirspor 4 (2–1), 3. Fenerbache 3 (3–2, 1), 3. Konyaspor 3 (3–2)

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
4. FORDULÓ

Moreirense–Rio Ave 1–1
Arouca–Braga 1–0
Sporting CP–Belenenses 1–1
Az élcsoport: 1. Rio Ave 10 (12–2), 2. Benfica 10 (9–1), 3. Vitória Guimaraes 9 (9–1, 3), 4. Porto 9 (6–0, 3)