Eurofutball: Lovrencsicsék a 96. percben döntöttek - pénteki eredmények

2014.03.14. 22:59
Az európai nem topligák pénteki eredményei egy helyen.

A német másodosztály (Bundesliga 2.) 25. fordulójában Hajnal Tamás együttese, a legutóbbi öt bajnokiján veretlen maradó Ingolstadt hazai pályán a bordatöréssel bajlódó magyar középpályás nélkül 1–0-ra kikapott az FSV Frankfurttól.

A Paderborn viszont nyert a Dynamo Dresden ellen, így – legalább átmenetileg – felkapaszkodott a tabella harmadik helyére.

Dániában a dobogó Köbenhavn meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes a sereghajtó Sönderjyske otthonában.

Törökországban sem született gól a pénteki mérkőzésen, a Galatasaray a Karabükspor ellen egy sikerrel pontszámban beérhette volna az éllovas Fenerbahcét, így azonban a két találkozóval kevesebbet játszó rivális örülhet a találkozó után.

A francia másodosztályban Filkor Attila együttese, a Chateauroux otthon nem bírt a listavezető Metzcel, a magyar légióst nem nevezték az összecsapásra.

Lengyelországban Lovrencsics Gergő klubja, a Lech Poznan hiába jutott vezetéshez az első fél órát követően a Podbeskidzie, a vendégek a 63. percben egyenlítettek, és úgy tűnt, elvisznek egy pontot. A találkozót végigjátszó magyar légiós csapata azonban a 96. percben kapott még egy szabadrúgást, Mozdzen pedig 17 méterről a hálóba lőtt. A Lech sikerével pontszámban beérte a később játszó Wisla Kraków, Ruch Chorzów duót, sőt jobb gólkülönbségével jelenleg a második helyen áll.

A skót élvonalban egyre közelebb kerül újabb bajnoki aranyához a Celtic, ezúttal Kris Commons második félidőben szerzett mesterhármasával diadalmaskodott a Kilmarnock vendégeként, így 24 pontos előnye van a még 10 mérkőzést játszó Aberdeen előtt.

DÁNIA, SUPERLIGA
22. FORDULÓ

Sönderjyske–Köbenhavn 0–0

Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 42 (21), 2. Aalborg 37 (21), 3. Köbenhavn 35 (22)

Az élmezőny állása:
1. Legia Warszawa 50 (25), 2. Lech Poznan 44 (45–31, 26), 3. Wisla Kraków 44 (34–21, 25), 4. Ruch Chorzów 44 (34–32, 25)

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
23. FORDULÓ

Académica–Braga 1–1

Az élmezőny állása: 1. Benfica 55 (22), 2. Sporting CP 48 (22), 3. Porto 46 (22)

ROMÁNIA, LIGA I
23. FORDULÓ

Viitorul Constanta–Sageata Navodari 0–0
Corona Brasov–CFR Cluj 2–2
ACS Poli Timisoara–FC Brasov 0–1

Az élmezőny állása: 1. Steaua 52 (22), 2. Astra Giurgiu 48 (22), 3. Petrolul Ploiesti 45 (22)

SKÓCIA, PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Kilmarnock–Celtic 0–3

Az élmezőny állása: 1. Celtic 78 (29), 2. Aberdeen 54 (28), 3. Motherwell 51 (28)

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
25. FORDULÓ

Karabükspor–Galatasaray 0–0

Az élmezőny állása: 1. Fenerbahce 51 (51–26, 23), 2. Galatasaray 49 (47–21, 25), 3. Besiktas 46 (24)