Eurofutball: újabb kiscsapat jelentkezett be a BL-be

2015.04.18. 23:21
A Crusaders nyerte meg az északír labdarúgó-bajnokságot, miután a Glentoran szombati 2–0-s legyőzésével behozhatatlan előnyre tett szert a tabellán.

A szombaton Declan Caddell és Paul Heatley góljával nyerő Crusaders 1997 óta először lett bajnok, a mostani az ötödik aranyérme.

A belfasti klub a Linfield (51), a Glentoran (23), a már megszűnt Belfast Celtic (14) és a Lisburn Distillery (5) mögött az ötödik helyen áll az északír rangsorban – utóbbi egy megosztott bajnoki címmel, „az öt és feledikkel” előzi meg a mostani aranyérmest.

A Crusaders az első körben kapcsolódik majd be a Bajnokok Ligája 2015–2016-os kiírásának selejtezőjébe.

NORVÉGIA. Kovács Péter góljával mentett pontot a Strömsgodset a Rosenborg vendégeként (1–1) a norvég bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapján. A 37 éves magyar támadó a kispadon kezdett, de az ellenfél vezetésénél, a 72. percben pályára küldte edzője, és ez remek húzásnak bizonyult: a 79. percben egy kontra végén a középen vágtató Kovács nagyszerűen mozdult a rövid sarok irányába, és Florent Hanin tökéletesen beadott labdáját szép bokamozdulattal egyből a hálóba küldte.

Kovács gólját ide kattintva nézheti meg!

Kovács az első gólját szerezte ebben a bajnoki szezonban – ezt megelőző találata is a Rosenborg ellen került a jegyzőkönyvbe, még novemberben, de akkor 4–1-re kikapott a csapata.

A tavalyi idény végét is beleszámítva a Rosenborg nyolc bajnokit nyert meg sorozatban eddig a mérkőzésig. A Strömsgodset még vár az első győzelmére a 2015-ös kiírásban.

NORVÉGIA, 3. FORDULÓ
Mjöndalen–Start 1–1
Rosenborg–Strömsgodset 1–1

SVÁJC. Paulo Sousa csapata, a tabellát utcahosszal vezető FC Basel idegenben 1–0-ra legyőzte Vanczák Vilmos klubját, a Siont a 28. forduló szombati játéknapján. A kiegyenlített játékot hozó mérkőzés egyetlen gólját Breel Embolo lőtte a 34. percben. Vanczák Vilmos a 93. percben lépett pályára a megsérülő Birama Ndoye cseréjeként.

SVÁJC, 28. FORDULÓ
Sion–Basel 0–1
Zürich–St. Gallen 1–2

CSEHORSZÁG. Tamás Krisztián csapata, a Slavia Praha nem tud kimászni a gödörből: a prágai együttes hazai pályán 2–1-re kikapott a Jihlavától a 24. forduló szombati játéknapján. A fiatal magyar védő végig a pályán volt a Slaviában, amely hét forduló óta nyeretlen, a legutóbbi hat fordulóban ötször kikapott – és csupán a 13. helyen áll.

CSEHORSZÁG, 24. FORDULÓ
Slavia Praha–Vysocina Jihlava 1–2
Ceské Budejovice–Bohemians 1905 2–3
Baník Ostrava–Slovácko 0–2
Dukla Praha–Jablonec 1–0
Slovan Liberec–Sparta Praha 2–1

CIPRUS. Az Omonia a korábbi ferencvárosi támadó, a máltai válogatott André Schembri góljával győzte le 1–0-ra a listavezető Apollont a rájátszás szombati játéknapján. Az Omonia – amelyben a magyar válogatott Leandro végig a pályán volt – sorozatban harmadszor győzött, feljött a harmadik helyre, és továbbra is reménykedhet a bajnoki cím megszerzésében.

CIPRUS, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ, 5. FORDULÓ
Omonia Nicosia–Apollon 1–0
Anorthoszisz–AEK Larnaca 3–0
Az élcsoport: 1. Apollon 52 pont, 2. APOEL 51 (26), 3. Omonia 49

AUSZTRIA: Gulácsi Péter gól nélkül tartotta a Salzburg kapuját, társai elöl berámoltak hatot, így a címvédő fölényes diadallal erősítette meg pozícióját a tabella élén.