Copa: Messiék csak kapufákig jutottak, Brazília kiejtette Argentínát

2019.07.03. 06:58
Argentína kiesett (Fotó: AFP)
A brazil válogatott bejutott a 2019-es labdarúgó Copa América fináléjába, mivel az elődöntőben 2–0-ra legyőzte az ősi rivális argentinokat.

Brazília már a 19. percben előnybe került, miután Dani Alves szerzett labdát az argentin kaputól mintegy harminc méterre, kipasszolta a jobb szélre Roberto Firminónak, aki rögtön középre belsőzött – Gabriel Jesus remek ütemben érkezett, s hat méterről a kapuba emelt (1–0).

Argentína ezúttal nem panaszkodhatott a lehetőségek hiányára, Lionel Messiéknek több nagy helyzetük is akadt, egyszer például Messi, egyszer pedig Sergio Agüero találta el a kapufát, ám Alissonon ezúttal sem lehetett kifogni – a brazil kapus már 683 perce nem kapott gólt.

A kihagyott helyzetek után aztán jött a második brazil találat: a 71. percben Gabriel Jesus labdát szerzett a saját térfelén, mintegy ötven méteren át zavartalanul rohanhatott, egy elrontott argentin szerelési kísérlet után pedig begurította a labdát középre, ahol Firmino várta üresen, a Bajnokok Ligája-győztes támadó pedig hat méterről a kapuba lőtt (2–0).

Brazília végül 2–0-ra megnyerte a Copa América első elődöntőjét, s búcsúztatta Argentínát, amelynek férfi felnőttcsapata 26 éve vár nemzetközi trófeára – a gárda legutóbb az 1993-as Copán tudott diadalmaskodni.

A brazilok a torna fináléjában a Chile–Peru összecsapás győztesével találkoznak, míg az argentinok a vesztessel játszanak a bronzmeccsen.