Belgium: 2–2-es döntetlennel hangolt a Fehérvárra a Standard Liege

2020.09.27. 15:37
A Standard a 81. percben harcolta ki legalább az egy pontot (Fotó: AFP)
Ugyan kétszer is hátrányba került, nem maradt pont nélkül a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Jupiler League) 7. fordulójában a Standard Liege. Az Európa-liga playoffkörében a Mol Fehérvárra váró alakulat az alsóházi Waregemmel végzett 2–2-es döntetlenre.

Míg magyarországi ellenfeleik pihenéssel töltik a hétvégét, a BL-selejtezőben a Ferencvárosra váró norvég Moldéhoz hasonlóan, az El-ben csütörtökön a Fehérvárral meccselő belga Standard Liege is lejátszotta soros bajnokiját.

A liege-i együttes hazai pályán már a 10. percben hátrányba került a hat forduló alatt csupán hat pontot gyűjtő Waregemmel szemben. Fordulást követően Michel Ange Balikwisha találatával egyenlített a Standard, ám a 49. percben már újfent hátrányban volt, Jelle Vossen volt eredményes a vendégektől. A második következő 40 percben szinte egykapuzott a házigazda, a 81. minutumban pedig Jackson Muleka találatával sikerült is megmenteni legalább az egyik pontot (2–2).