Bajnokok Kupája: vezéráldozat és Bayern-vereség az Inter ellen

2017.07.27. 15:31
A Milan után az Internazionale is legyőzte a Bayern Münchent (Fotó: AFP)
Az Internazionale 2–0-ra legyőzte a Bayern Münchent a Bajnokok Nemzetközi Kupája nevű, Ázsiában zajló felkészülési labdarúgótornán.

Sokáig nem kellett várniuk a nézőknek a mérkőzés első góljára: a 9. percben Candreva jobb szélről érkező beadása után Éder hét méterről fejelt a bal felső sarokba (1–0).

A 30. percben jött Éder második találata! Az olasz válogatott támadó ezúttal Ivan Perisic beadása után robbant be remekül, s bólintott a kapu közepébe (2–0). Hummels csúnyán lemaradt…

Három perccel később megsérült Franck Ribéry, a francia nem is tudta folytatni a meccset, két bajor orvos vitte le a pályáról.

A második félidő elején előbb Coman lőhetett közelről, ám a kísérlet az egyik védő lábában elakadt, míg az ismétlésnél Lewandowski célzott pontatlanul. Az 50. percben Joao Mário közeli szabadrúgása után a labda az oldalhálóba csapódott.

A fekete-kékek a folytatásban átengedték a területet a Bayern Münchennek, Carlo Ancelotti csapata azonban nem igazán tudott helyzeteket kialakítani, kapura veszélytelenül futballozott.

Az Internazonale 2–0-ra legyőzte a bajorokat.