Afrika-kupa: győzelemmel kezdett a címvédő; Ghána botlott

2019.06.25. 23:54
Kamerun kétgólos győzelemmel kezdte a tornát (Fotó: AFP)
Kamerun 2–0-ra legyőzte Bissau-Guineát, míg Ghána nem bírt Beninnel az Egyiptomban zajló labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének 1. fordulójában, az F-csoportban.

A címvédő hiába dolgozott ki rengeteg helyzetet, a 66. percig nem sikerült betalálnia, utána viszont négy perc alatt kétszer is: előbb Yaya Banana fejelt a rövid sarokba szöglet után, majd Stéphane Bahoken használta ki, hogy az egyik védőről hozzá pattant a labda (2–0).

A késő esti mérkőzésen gyors gólváltással kezdett Ghána és Benin. Utóbbi szerezte meg a vezetést egy kiugratás után, ám erre André Ayew néhány perccel később válaszolt. A szünet előtt a testvér, Jordan Ayew is betalált, a ghánai győzelem azonban elmaradt, mivel az emberelőnybe kerülő benini válogatott a másodszor is eredményesMickaël Poté révén egyenlített (2–2).