Afrika-kupa: hazai győzelem a kontinensbajnokság rajtján

2019.06.22. 00:01
A győztes gólt lövő Trezeguet fogadja a gratulációkat, többek között Mohamed Szalahtól (Fotó: AFP)
A házigazda Egyiptom 1–0-ra legyőzte Zimbabwét a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája péntek késő este lejátszott nyitó mérkőzésén.

Egyiptom kezdte támadóbb felfogásban a kairói mérkőzést, és próbálkozásai az első félidő hajrájában meghozták a vezető gólt: a 41. percben Mahmud Hasszán, művésznevén Trezeguet cselezgetett a bal oldalon, majd a visszakapott labdával középre kanyarodott, és a hosszú sarokba tekerte (1–0).

A fordulás után a hazaiak fokozatosan takarékra tették magukat, nem erőltették az újabb gól megszerzését, Zimbabwe válogatottjában pedig nem volt annyi, hogy körülményesen szőtt támadásaiból gólt szerezzen.