Újra Willi Orbán kapta a legtöbb szavazatot (Fotó: Tumbász Hédi)

Olvasóinknál a Nagyszombatban felálló együtteshez képest kikerülne a horvátok elleni kezdőcsapatból Korhut Mihály, Lang Ádám, Kovács István, Kalmár Zsolt és Kleinheisler László.

Bár utóbbi kapcsán meg kell jegyeznünk, hogy benne volt a legtöbb voksot kapó 11 játékosban, de Marco Rossinál legalább négy védő mindig kezdeni szokott. Ezt figyelembe véve cseréltük őt Baráth Botondra, aki a védők között Lovrencsics Gergő, Kádár Tamás és az egész csapatból a legtöbb szavazatot kapó Willi Orbán (14 573 szavazat, csütörtökön is ő kapta a legtöbb voksot) után következett a sorban.

Baráthon kívül olvasóinknál Szoboszlai Dominik, Varga Roland, Németh Krisztián és Dzsudzsák Balázs is bekerülne a csapatba a csütörtökihez képest. Szoboszlait és Vargát egyébként már a szlovákok ellen is a kezdőbe rakta volna olvasóink többsége.

A Nemzeti Sport jóslata szerint négy helyen változat majd Marco Rossi szövetségi kapitány: bekerül Vinícius, Szoboszlai, Barát és Németh, Korhut, Lang, Kovács és Kalmár helyére.

A magyar válogatott kezdő csapata olvasóinknál:
Gulácsi Péter
(84.6 százalék) – Lovrencsics Gergő (74.3),  Willi Orbán (95.6), Kádár Tamás (80.5), Baráth Botond (38.5)  – Varga Roland (58.8), Nagy Ádám (80.3), Szoboszlai Dominik (74.4), Dzsudzsák Balázs (52.5) – Németh Krisztián (55) – Szalai Ádám (69.4). Cserék: Kleinheisler László (45), Kovács István (35), Bese Barnabás (36), Nagy Dominik (32), Kalmár Zsolt (31.6) Lang Ádám (31.5), Vinícius (30.6),Holender Filip (18), Balogh Norbert (16.7), Korhut Mihály (15), Holman Dávid (14.8), Pátkai Máté (14) 

Az NS jóslata:

 

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK: Dibusz Dénes
(Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), Kovácsik Ádám (Mol Vidi FC)
VÉDŐK: Baráth Botond (Sporting KC – Egyesült Államok), Bese Barnabás (Le Havre AC – Franciaország), Kádár Tamás (Dinamo Kijev – Ukrajna), Korhut Mihály (Arisz – Görögország), Lang Ádám (CFR Cluj – Románia), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Vinícius (Mol Vidi FC)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Gazdag Dániel (Bp. Honvéd), Holman Dávid (Slovan Bratislava – Szlovákia), Kalmár Zsolt (DAC – Szlovákia), Kleinheisler László (NK Osijek – Horvátország), Kovács István (Mol Vidi FC), Nagy Ádám (Bologna – Olaszország), Pátkai Máté (Mol Vidi FC), Szoboszlai Dominik (Red Bull Salzburg – Ausztria)
TÁMADÓK: Balogh Norbert (APOEL – Ciprus), Dzsudzsák Balázs (Al-Ittihad Kalba – Egyesült Arab Emírségek), Holender Filip (Bp. Honvéd), Nagy Dominik (Legia Warszawa – Lengyelország), Németh Krisztián (Sporting Kansas City – Egyesült Államok), Szalai Ádám (Hoffenheim – Németország), Varga Roland (Ferencváros)

A HORVÁT VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK:
Lovre Kalinic (Aston Villa – Anglia), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), Simon Sluga (HNK Rijeka)
VÉDŐK: Domagoj Vida (Besiktas – Törökország), Dejan Lovren (Liverpool FC – Anglia), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen – Németország), Duje Caleta-Car (Olympique Marseille – Franciaország), Antonio Milic (Anderlecht – Belgium), Borna Barisic (Rangers FC – Skócia), Marin Leovac (Dinamo Zagreb), Karlo Bartolec (FC Nordsjaelland – Dánia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Luka Modric (Real Madrid – Spanyolország), Ivan Rakitic (FC Barcelona – Spanyolország), Mateo Kovacic (Chelsea – Anglia), Milan Badelj (Lazio – Olaszország), Marcelo Brozovic (Internazionale – Olaszország), Marko Rog (Sevilla – Spanyolország), Mario Pasalic (Atalanta – Olaszország), Filip Bradaric (Cagliari – Olaszország)
TÁMADÓK: Ivan Perisic (Internazionale – Olaszország), Andrej Kramaric (Hoffenheim – Németország), Ante Rebic (Eintracht Frankfurt – Németország), Nikola Vlasic (CSZKA Moszkva – Oroszország), Josip Brekalo (Wolfsburg – Németország), Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb)

EB-SELEJTEZŐ, AZ E-CSOPORT MENETRENDJE
Március 21., csütörtök

Horvátország–Azerbajdzsán 2–1 (Barisic 44., Kramaric 79., ill. Sheydayev 19.)

Szlovákia–Magyarország 2–0 (Duda 42., Rusnák 85.)
Március 24., vasárnap
15.00: Wales–Szlovákia (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
18.00: Magyarország–Horvátország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
Június 8., szombat
15.00: Horvátország–Wales
18.00: Azerbajdzsán–Magyarország
Június 11., kedd
18.00: Azerbajdzsán–Szlovákia
20.45: Magyarország–Wales
Szeptember 6., péntek
20.45: Szlovákia–Horvátország
20.45: Wales–Azerbajdzsán
Szeptember 9., hétfő
18.00: Azerbajdzsán–Horvátország
20.45: Magyarország–Szlovákia
Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország
20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország