Szarajevóban is 4-1: harmadik a magyar U21-es csapat

2014.09.08. 17:01
A magyar U21-esek könnyedén nyertek Boszniában (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Akárcsak hazai pályán, a magyar U21-es labdarúgó-válogatott idegenben is 4–1-re győzte le Bosznia-Hercegovinát Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen, így Spanyolország és Ausztria mögött a harmadik helyen végzett csoportjában.

Jobban nem is kezdhetett volna Dajka László csapata, hiszen a mieink már rögtön az első percben megszerezték a vezetést Vécsei Bálint révén, aki 14 méterről, kapásból talált a hálóba. Az érezhetően megfogott bosnyákok még az első húsz percben újabb gólt kaptak, amikor a 18. percben Kleinheisler László lőtt a bal alsó sarokba. 0–2

A mieink a kétgólos előnyben uralták a meccset, azonban a félidő második felében a hazaiaknak is akadtak helyzeteik. A legközelebb a 41. percben jártak a gólhoz, amikor előbb Andrej Modic vette célba a kaput, majd a bosnyákok legjobbja, Haris Duljevic talált el a kapufát úgy, hogy Jova Levente beleért a labdába.

A második félidő eleje viszont mindent eldöntött: az MTK támadója, Bese Barnabás három percen belül kétszer is bevette Nikola Vasilj kapus hálóját, a két villámgyors gól pedig eldöntötte a találkozó sorsát. Bese előbb egy szabadrúgás-kombináció végén, Tamás Márk passzából közelről vette be a hálót, majd a Holender Filip lövése után a kipattanót fejelte a kapuba. 0–4

Poór Patrik rossz ütemű becsúszását követő kiállítása miatt ugyan a mieink az utolsó fél órát emberhátrányban játszották le, a bosnyákok csak a hajrában tudtak szépíteni a csapatkapitány Nerman Zolotic révén. A mieink, akárcsak hazai pályán, ismét legyőzték 4–1-re a bosnyákokat, így a csehországi Eb-részvételért még harcban maradó spanyolok és a végül kieső osztrákok mögött a harmadik helyen végeztek a csoportban.1–4

„Mindkét félidőt kiválóan kezdtük, és ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést. Nagyot harcoltunk, szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, és ebben az arányban is megérdemeltük a győzelmet” – értékelt a lefújás után az mlsz.hu-nak Dajka László.

Így látták a magyar labdarúgó-válogatott játékosai a mérkőzést (MLSZ Tv felvételei)

U21-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
8. (UTOLSÓ) FORDULÓ
BOSZNIA-HERCEGOVINA–MAGYARORSZÁG 1–4 (0–2)
Szarajevó, Asim Ferhatovic Hase Stadion. Vezette: Árnason (izlandi)
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Vasilj – Metalsi (Mutic, 71.), Hajrovic, Graovac, Letic – Duljevic, Krunic, Zolotic, Govedarica – Modic (Radovac, 57.) – Maletic (Gojak, 57.). Szövetségi edző: Vlado Jagodic
MAGYARORSZÁG: Jova – Szolnoki, Kelemen, Tamás, Baráth – Poór, Vécsei (Jagodics, 87.) – Bese, Kleinheisler (Vass P., 74.), Holender (Patvaros, 65.) – Bacsa. Szövetségi edző: Dajka László
Gólszerző: Zolotiv (87.), ill. Vécsei (1.), Kleinheisler (18.), Bese (51., 53.)

5. Albánia82067–15–86
Spanyolország részt vehet a Eb-kijutásról döntő 14 csapatos rájátszásban, Ausztria nem, mert nem fért be a legjobb négy csoportmásodik közé.

93. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A MAGYAR CSAPAT 4–1-RE NYERT, ÉS 3. HELYEN VÉGZETT A CSOPORTJÁBAN.

90. Jagodics lövése után Vasilj hárított.

88. Csere a mieinknél: Vécsei helyett Jagodics jött a hajrára.

87. SZÉPÍTETTEK A BOSNYÁKOK! A csapatkapitány Nerman Zolotic faragott a hazaiak hátrányán. 1–4

83. Az utóbbi percekben a bosnyákok támadtak, Duljevic ismét helyzetbe került kétszer is, ám előbb nem találta el a kaput, majd Jova védett.

74. Kleinheisler el is hagyta a pályát, Vass Patrik a helyén.

72. Kleinheisler is besárgult.

72. Radovac próbálkozása után Jova a végállomás.

71. Bosnyák csere: Metalsi helyén Music folytatja.

65. Az első magyar csere: Holender ment le, Patvaros érkezett.

62. Lövés itt is, ott is: bosnyák részről Hajrovic, a mieinktől Bese veszélyeztetett.

60. KIÁLLÍTÁS! Poór Patrik rúgta fel Duljevicet, amiért azonnal piros lapot kapott az izlandi Árnason játékvezetőtől.

58. Radovac szabadrúgása után Krunic került helyzetbe, Jova a helyén volt.

57. Nem meglepő, váltanak a bosnyákok, rögtön kettőt is. Modic és Maletic ment le, Radovac és Gojak jött be.

Akárcsak a hazai meccsen, ezúttal is eljut legalább négy gólig a magyar csapat a bosnyákok ellen.

53. BESE-DUPLA! A félidő elején újabb két gyors magyar gól, ezúttal is Bese Barnabás volt eredményes, fejjel. 0–4!

51. MÁR HÁROM IDE! BESE BARNABÁS A 3. MAGYAR GÓL SZERZŐJE. Vécsei szabadrúgása és Tamás előkészítése után vette be a kaput az MTK támadója. 0–3

50. Hajrovic bántotta Kleinheislert, ez is sárga.

46. Elkezdődött a második játékrész.

45+2. Vége az első félidőnek.

45+1. Az aktívan játszó Duljevic lövését blokkolta a védelem már a hosszabbításban.

41. NAGY BOSNYÁK HELYZET! Előbb Modic vette célba a kaput, Jova hárított, majd Duljevic következett, utóbbi a kapufát találta el!

39. Bacsa próbálkozását védte Vasilj.

36. Hosszabb időszak után ismét veszélyben a bosnyák kapu, Holender lőtt mellé.

33. Metalszi volt kemény Kleinheislerrel, a bosnyák jobbhátvéd sárga lapot kapott.

31. Modic szöglete után Govedarica nem tudta kapura irányítani a labdát.

28. Felélénkültek a bosnyákok, ezúttal Duljevic került helyzetbe, ám ő is célt tévesztett.

27. Egy szöglet után alakul ki az első nagyobb hazai lehetőség, ám Hajrovic lövése elkerülte a kaput.

25.Vécseié a meccs második figyelmeztetése.

22. Letic lövését blokkolták a védők.

18. MÁR 0–2! EZÚTTAL KLEINHEISLER LÁSZLÓ VETTE BE A BOSNYÁK KAPUT!

16.Duljevic kapta a mérkőzés első sárga lapját.

12. A gól után újabb magyar helyzet: Bacsa lőtt kapura, ám Vasilj szögletre mentette a próbálkozást.

10. A villámgyors gól óta nincsenek veszélyben a kapuk, tisztátalanságok jellemzik a mérkőzést.

1. ÉS RÖGTÖN AZ ELSŐ PERCBEN GÓL! VÉCSEI BÁLINT TALÁLT A KAPUBA!0–1

1. Elkezdődött a mérkőzés.

Az már eldőlt, hogy a spanyolok továbbjutnak a csoportból a rájátszásba, míg az osztrákok végeznek a második helyen, és marad esélyük kijutni a csehországi Eb-re. A tétje a magyarok találkozójának, hogy a két hatpontos együttes közül melyik végez a harmadik helyen, és melyik válogatott szerez előnyt a későbbi sorsolások kalapbeosztásánál.

A két csapat tavaly őszi mérkőzésén a mieink 0–1-es félidő után 4–1-re nyertek, és a jobb gólkülönbségnek köszönhetően a döntetlen a magyar csapat harmadik helyét jelentené a csoportban.

Az MLSZ tájékozatása szerint a csapat vasárnap reggel indult útnak szálláshelyéről, és kora délután landolt a bosnyák fővárosban. Ugrai Roland és Windecker József sárga lapok miatt eltiltott, ezért nem tartottak a csapattal, ellenben nevezhető a találkozóra Kleinheisler László, aki a spanyolok ellen letöltötte eltiltását.