Még nem jutottak tovább az U19-esek a Koszovó elleni döntetlennel

2018.10.13. 19:20
Szoboszlai is küzdött, akart, de nem jött a gól (Fotó: Török Attila)
A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn a Szlovénia elleni győzelem után Koszovó ellen jelentős fölényben játszott, de gólt nem tudott szerezni, így még nem dőlt el, hogy sikerül-e a továbbjutás a csoportból. A harmadik meccsen, Ausztria ellen a döntetlen is elég a továbbjutáshoz.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–KOSZOVÓ 0–0
MAGYARORSZÁG:
Ásványi – Kovács K., Mocsi, Csóka, Majnovics – Csonka – Szerető (Trovund 59.), Bencze M. (Timári 83.), Szoboszlai, Schön – Szendrei. Edző: Németh Antal.
KOSZOVÓ: Gashi – Pllana, Maloku, Vitija, Sadriu – Krasniqi, Limani (Marleku 94.), Ilir Krasniqi – Pajaziti (Memaj 72.), Tolaj (Hyseni 72.), Rugova (Reka 91.). Edző: Ramiz Krasniqi

A Szlovénia elleni győzelem után Koszovóval találkozott a magyar U19-es válogatott, méghozzá abban a tudatban, hogy ha győz, első helyen jut az elitkörbe.

Ennek megfelelően nagy vehemenciával vetették magukat a küzdelembe a mieink, rendkívül beszorították a koszovóiakat, akik szinte át sem jöttek a felezővonalon. Már a 6. percben megszerezhettük volna a vezetést, mert ekkor egy támadás alatt kétszer is a kapufát találtuk el, előbb Szendrei, majd Bencze révén.

Jó lett volna, ha az egyik bemegy, mert sok szenvedéstől megkímélt volna bennünket. Ettől kezdve ugyanis az első félidőben egykapuzott a csapat, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. A koszovóiaknak eszük ágában sem volt átjönni a felezővonalon, de a védekezést nagyon jól megszervezték.

A második félidőben az lepte meg a telki közönséget, hogy az első félidőben olyannyira gyámoltalan koszovóiak megtáltosodtak, és jó ideig a magyar térfélen pattogott a labda.

A második félidő közepén tanácstalanul játszott a magyar csapat, helyzetbe nem került, a koszovóiak könnyen hatástalanítottak minden akciót.

Az utolsó negyedórára megélénkült a meccs, a magyar válogatott nagyon küzdött a vezető gólért, a koszovóiak pedig egyre többször maradtak le, egyre többször szabálytalankodtak.

Szoboszlaiék mindent megtettek, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani, így a koszovóiak megúszták, és akárcsak nekünk, nekik is megmaradt az esélyük a továbbjutásra.

A csoport harmadik találkozóján Ausztria lesz az ellenfél, a döntetlen továbbjutást ér.

MÁSODIK FÉLIDŐ

95. perc: Vége a mérkőzésnek, gól nem született, még nem sikerült továbbjutni… 0–0
94. perc:
Egy végtelenül lassú koszovói csere, Limani helyett Marleku jött.
93. perc:
Már csak két perc van hátra, egyelőre nem sikerült zavarba hozni a koszovóiakat.
91. perc: NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.
91. perc:
Cserélt Koszovó, Rugova helyett Reka a pályán.
90. perc:
Kevés az elképzelés a magyar támadásokban, de ettől még megyünk előre rendületlenül.
86. perc: Pllana
kapott sárga lapot, mert felrúgta Timárit.
83. perc:
Magyar csere, Bencze helyett Timári érkezett.
78. perc: Memajnak
is jutott egy sárga, mert ő meg Mocsit vágta fel.
77. perc: Ilir Krasniqi
kapott sárgát, mert felrúgta Szoboszlait.
76. perc: Bencze
cselezgetett ügyesen, beadott az alapvonal közeléből, de Torvund csak éppen hogy tudott a labdába érni, így aztán nem is volt veszélyes.
73. perc: Bencze
gyorsan, ravaszul elvégzett szabadrúgása nem volt erős, így Gashi megfogta a jobb alsóra tartó lövést.
72. perc:
Kettőt is cseréltek a koszovóiak, lejött Pajaziti és Tolaj, érkezett helyettük Memaj és Hyseni.
64. perc: Szoboszlai
és Schön remek összjátéka után az utóbbi elbotlott a labdában, pedig nagy helyzet lehetett volna belőle.
63. perc: Csonka
kapott sárga lapot, mert felrúgta Ilir Krasniqit.
62. perc:
A szabadrúgást Bencze végezte el, a lövése azonban megpattant a sorfalon, szögletre. A szöglet után a Mocsi fején megpattant labdát Gashi megszerezte.
60. perc: Rugova
kapott sárga lapot kezezésért, a magyar csapat pedig szabadrúgást a tizenhatos jobb sarka közelében.
59. perc:
Cserélt a magyar csapat, Szerető helyett Torvund játszik.
55. perc: Veszély!
A szöglet után Majnovics fejelte hátrafelé, de Ásványi megfogta.
54. perc:
Megint szöglethez jutottak a koszovóiak. Pajaziti szögletét Mocsi fejelte ki. Ismételhettek.
Fordult a kocka, most a magyar csapat nem jut el a koszovói kapu elé.
50. perc:
Meleg helyzet a magyar kapu előtt! Az eddig semmit sem mutató koszovóiak veszélyeztettek, és csak kicsin múlt, hogy az össze-vissza pattogó labda nem jutott a magyar kapuba, de Ásványi lábbal mentett.
50. perc:
Védelmi hiba után Pajaziti mehetett volna kapura, de egy kicsit hosszan szöktette magát, és szöglet lett belőle.
47. perc:
Az első koszovói lövés. Rugova három ember között jutott be a tizenhatosunkon belülre, majd jobbal lőtt 13 méterről, kissé jobbról, a kaput azonban nem találta el.
46. perc:
Cserékkel egyik edző sem frissítette csapatát.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, a küzdelem nagy, de gól nincs. 0–0
45+1. perc:
Szögletet rúghatott Koszovó, de ez mit sem ért.
45. perc: Egy perc a hosszabbítás.
44. perc: NA! Bencze
vállalta el jó 25 méterről, de a léc alá tartó lövést Gashi fölé tolta.
41. perc:
Kicsit tanácstalannak tűnik a magyar csapat, kevés a mozgás, az ellenfél pedig nagyon harcos.
36. perc:
A koszovói láberdő helyett inkább vissza, Kovácshoz került a labda, aki 23 méterről lőtt, de nagyon mellé.
35. perc:
A hetedik magyar szöglet után Szerető cselezgetett a koszovói tizenhatos bal oldalánál, de szabálytalankodtak vele.
33. perc: Schön
került lövőhelyzetbe 17 méterre az ellenfél kapujától, de jobbal jócskán mellé trafált.
30. perc:
Nagyon szervezetten védekezik Koszovó, viszont ezt azzal jár, hogy a támadásokról szinte teljesen lemondanak.
28. perc: Schön
lódult meg a bal oldalon, de közös erővel szerelték.
23. perc: LÉC!
Rendkívül egyoldalú a küzdelem, újabb magyar szöglet következett, és Vitija kis híján a saját kapujába fejelt, de a léc mentett.
22. perc:
A szöglet sajnos mit sem ért.
22. perc: Schön
beadása igen veszélyesen kanyarodott középre, de Sadriu valahogy csak szögletre kapirgálta a labdát.
17. perc: Majnovics
futott el szépen a bal oldalon, középre adott, ott azonban csak Gashi volt, aki magához ölelte a labdát.
14. perc: Szerető
ívelt be labdát a koszovói ötösre, kapura ment, de a koszovói kapus üggyel-bajjal megkaparintotta Szendrei elől.
13. perc: Szendrei
kaphatott volna nagy indítást, ha Maloku az utolsó pillanatban nem szerel előle remekül.
10. perc:
Szöglethez jutott a magyar válogatott, Szoboszlai küldte középre a labdát, de Rugova kifejelte a veszélyzónából.
6. perc: KÉT KAPUFA! Szoboszlai
is megismerkedett a telki pálya gyepével. Szabadrúgás. A szabadrúgást Szerető küldte a kapu elé, és előbb Szendrei, majd a kipattanót Bencze lőtte a kapufára.
4. perc: Gashi
kiütötte a szögletet, de nem szabadult fel a koszovói kapu, Schön lőtt a tizenhatos jobb sarka közeléből, de mellé.
3. perc: Majnovicsot
vágta fel Pajaziti, aki sárgát nem kapott, a magyar csapat viszont előbb szabadrúgást, majd abból szögletet igen.
3. perc:
Koszovó teljesen beállt a kapuja elé, egyelőre várja a magyar akciókat, és egyértelműen kontrákra rendezkedett be.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat piros-fehér-zöldben játszik, a koszovói tiszta sárgában.

Mivel az osztrákok Szlovénia ellen is döntetlent játszottak, eldőlt, hogy ha győz a magyar csapat, mindenképpen csoportelsőként jut az elitkörbe. Ehhez persze győzni kell, mert a koszovóiak nem adják olcsón a bőrüket.

ÉRDEKESSÉGEK

A 2000-es születésű játékosokból álló válogatott másfél évvel ezelőtt, még az U17-es korosztályban, kijutott az Európa-bajnokságra, ahol a hatodik helyet szerezte meg. A csapat most ismét nekifut egy Eb-selejtező sorozatnak, ezúttal már U19-es válogatottként. Ebben a korosztályban jóval nehezebb a részvétel kiharcolása, hiszen nem 16, hanem csak nyolc ország lehet ott az Európa-bajnokságon.

A részt vevő válogatottakat 13 négyes csoportba osztották, és az első két helyezett minden csoportból továbbjut az elitkörbe. Az ott szereplő csapatokat hét darab négyes csoportba sorsolják idén decemberben, s a jövő márciusban rendezendő minitornák csoportgyőztesei jutnak ki az Eb-re, amelyet 2019. július 14–27. között rendeznek Örményországban.

A Németh Antal vezette együttes a másfél évvel ezelőtt az Eb-n szereplő játékosokra épül, alig változott a keretünk a horvátországi tornához képest, az ottani kulcsemberek közül egyedül a sérült Csoboth Kevinre nem számíthat most a szakmai stáb. Ott lesz a meccseken Szoboszlai Dominik, aki az elmúlt időszakban már az U21-es válogatottban kapott szerepet, és több alkalommal kerettag volt az A-válogatottnál is.

„A másfél évvel ezelőtti Eb-szereplés miatt magasak az elvárások a csapattal szemben, de szeretnénk megfelelni ezeknek a selejtezők során – nyilatkozta az mlsz.hu-nak Németh Antal, szövetségi edző. – Az elmúlt időszakban harmincöt fős bő keretet alakítottunk ki, és igyekeztünk minden játékosnak megadni a lehetőséget a bizonyításra. A csoport nagyon erős, s ezt nem csak az udvariasság és óvatosság mondatja velem. A negyedik kalapból például Koszovót kaptuk, amelyet mindenki szeretne elkerülni, de az osztrákok és a szlovénok is rendkívül erős gárdával érkeznek, mindkettő számára reális cél a továbbjutás kiharcolása. Első ellenfelünk, a szlovén együttes remek eredményeket ért el mostanában, legutóbb például három-hármat játszott a franciákkal. Várakozásom szerint óriási csata lesz az első két helyért, és ebben reményeim szerint mi is sikeresek leszünk.”