U17: második helyen jutottunk tovább, a dánok 11-et vágtak

2016.10.03. 16:41
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott 4–0-ra kikapott Hollandiától Dabason a korosztályos Eb-selejtezőn, de második helyezettként így is továbbjutott. A csoport másik meccsén a dánok 11–0-ra nyertek Liechtenstein ellen.

A holland csapat már a 8. percben megszerezte a vezetést Zakaria Aboukhlal találatával, majd Juan Familio-Castillo büntetőjével növelte az előnyt az első fél órához közeledve.

A fordulást követően a 15 éves Daishawn Redan is eredményes volt, majd az 52. percben a szintén 15 éves Myron Boadu állította be a végeredményt.

U17-ES EB-SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 3. FORDULÓ

Hollandia–Magyarország 4–0 (2–0)
Magyarország: Deczki Máté – Opavszky Balázs, Horváth Csanád, Csóka Dániel, Győri Olivér – Lipóth András (Schön Szabolcs, 58.), Csonka András – Szerető Krisztofer (Bencze Márk, szünetben), Csoboth Kevin, Winkler András (Szoboszlai Dominik, szünetben) – Timári Norman

A másik mérkőzésen
Liechtenstein–Dánia 0–11

A végeredmény: 1. Hollandia 9 pont (15–0), 2. Magyarország 6 (6–5), 3. Dánia 3 (12–5), 4. Liechtenstein 0 (0–23)