Az U17-es válogatott elitkörös győzelmet aratott Románia ellen

2018.03.25. 13:54
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott Beke Péter és Tóth-Gábor Kristóf góljával 2–0-ra megverte Romániát az Európa-bajnoki selejtező elitkörének második fordulójában, ezzel nagy lépést tett a kontinenstorna felé.
Beke Péter góljával szereztünk vezetést a románok ellen – a galéria megtekintéséhez kattintson a képre! (Fotó: Tumbász Hédi)

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
ELITKÖR, 2. FORDULÓ

Magyarország–Románia 2–0(1–0)
Budapest, Hévízi út, III. ker. TVE-pálya. Vezette: Petri Viljanen (finn)
MAGYARORSZÁG: Ásványi – Lakatos B., Farkas M., Varju, Vida Kristóf – Posztobányi, Kocsis B., Papp L. (Kapronczai, 58.) – Papp M. (Skribek, 71.), Tóth-Gábor (Szabó B., 77.), Beke. Szövetségi edző: Szélesi Zoltán
ROMÁNIA: Ducan (Serban, 10.) – Rus, Catrici, Marin, Chiorean – Negrean (Marrone, 62.), Albu, Cohan – Toma, Markovic, Nitu (Alexandru, 54.). Szövetségi edző: Mihail Ianovschi
Gólszerző: Beke (29. – 11-esből), Tóth-Gábor (49.)

Nagyjából 700 néző, többek között Georges Leekens, a felnőtt nemzeti csapat szövetségi kapitánya előtt kezdődött a magyar U17-es válogatott Románia elleni mérkőzése az Európa-bajnoki selejtező elitkörének második fordulójában. A mieink 1–1-et játszottak Szlovéniával a nyitó körben, a románok ezzel szemben 5–1-es Izrael elleni vereséggel kezdtek.

Az első percek nagyobb helyzet nélkül, és kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal teltek. A 6. percben már mindkét félnek kiosztott egy-egy sárga lapot a játékvezető, ráadásul az utóbbi szabálytalanság miatt meg is sérült a vendégek kapusa, aki nem tudta folytatni a találkozót.

A magyar csapat birtokolta többet a labdát, a Tóth-Gábor Kristóf, Papp Marcell és Beke Péter alkotta támadóhármas folyamatosan veszélyt jelentett, utóbbi kettő közreműködésével a 29. percben össze is jött a hazai találat – Papp tizenegyest harcolt ki, amelyet Beke magabiztosan értékesített. 1–0

A második félidőt is jól kezdte Szélesi Zoltán csapata, olyannyira, hogy fél órával a vége előtt már kétgólos volt az előnye: a román kapus egy szöglet után a saját csapattársával ütközött, kiejtette a kezéből a labdát, s az éberTóth-Gábor két méterről az üres kapuba passzolt. 2–0

Ezt követően ráerősítettek a vendégek, de egy kivételtől eltekintve nem tudtak góllal kecsegtető helyzetet kialakítani, amikor meg kellett, akkor Ásványi Balázs bravúrral védett. A magyar válogatott magabiztosan, 2–0-ra győzött.

A mieink ezzel nagy lépést tettek a kijutás felé, ugyanis a nyolc csoportelső mellett a hét legjobb második is kvalifikál, és a kettes számú csoportban második helyen végzett Belgiumnak csak egy pontja van (mert a csoportutolsó elleni eredmény kiesik a másodikok összevetésében). Ez azt jelenti, hogyha a mieink jövő hét szerdán legalább döntetlent játszanak Izraellel, akkor kijutnak az Európa-bajnokságra.

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott 2–0-ra megverte Romániát!
81. perc:
Szabó elé pattant a labda 12 méterre a kaputól középen, de a román védők a lövés előtt tisztáztak.
80. perc: három perc a hosszabbítás.
Egyik csapat sem tudott helyzetet kialakítani az utóbbi tíz percben.

77. perc:
Tóth-Gábor is befejezte mára, Szabó Bálint váltotta.
73. perc:
Markovic meg is kapta a szabálytalanságért a sárga lapot.
73. perc: Ásványit rúgták meg, ápolni kellett a magyar kapust, de tudja folytatni a játékot.
71. perc:
a lecserélt Papp Marcell helyére Skribek Alen állt be.
69. perc:
Kapronczai kapott sárga lapot.
69. perc: Kapronczai passzolt remekül Bekéhez, aki 10 méterről a tizenhatos jobb oldalától éppen fölé lőtt.
65. perc: Markovic cselezte be magát a kapu közvetlen közelébe, ám az utolsó pillanatban szerelte a magyar védelem.
64. perc: Alexandru erős lövését Ásványi ütötte ki.
62. perc:
Negrean helyén Marrone a pályán.
58. perc:
Papp Lászlót Kapronczai Gergely váltotta.
54. perc:
Nitu helyett Alexandru érkezett.
52. perc: ÁSVÁNYI-BRAVÚR! Markovic jó labdát kapott, két csel után nyolc méterről tisztán lőhetett, nagy ziccerét azonban Ásványi védte.
51. perc:
Albu 22 méterről lőtt nagyon fölé egy szabadrúgást.
Tóth-Gábor már a gól előtt is nagy helyzetbe kerülhetett volna, de a román védők akkor még tisztáztak előle.
49. perc: GÓL!
A román kapus egy szöglet után a saját csapattársával ütközött, kiejtette a kezéből a labdát, s az éber Tóth-Gábor Kristóf két méterről az üres kapuba passzolt. 2–0
47. perc:
Beke 25 méterről kapura tekert szabadrúgását védte a kapus.
45. perc:
Kocsis szabálytalankodott sárga lapot érően.
42. perc: a magyar kapu előtti kavarodást majdnem kihasználták a románok.
Nagyjából 700 szurkoló tekinti meg a meccset a helyszínen, a lelátón többek között Georges Leekens, a felnőttválogatott szövetségi kapitánya is ott van.

41. perc:
Beke máris veszélyeztetett, lövése középre ment, fogta a kapus.
Egyik oldalon sem történt csere.

Elkezdődött a második félidő!

Cristian Ducan kapust korán elveszítette a román csapat (Fotó: Tumbász Hédi)

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő! Beke Péter tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra vezet a magyar válogatott.
40. perc:
letelt az első félidő rendes játékideje, a játékvezető négy percet hosszabbított.
38. perc: Tóth-Gábor az alapvonal közelében befelé cselezett, de mielőtt középre passzolhatott volna, az egyik román védő utolérte. Nagy helyzet alakulhatott volna ki.
A csoport másik meccsén Szlovénia 1–0-ra vezet Izrael ellen.
29. perc: Beke belőtte a bal alsó sarokba, a kapus a másik oldalra dőlt. 1–0
29. perc: TIZENEGYES!
Fellökték Papp Marcellt a tizenhatoson belül.
27. perc:
Negrean jobb külsővel lőtt 17 méterről, de középre ment a próbálkozása, Ásványi simán védte.
25. perc:
most Beke ugratta ki Tóth-Gábor Kristófot, aki a kapus mellett elpörgette a labdát, de az nem jutott el a kapuig.
22. perc: NAGY HELYZET!
Tóth-Gábor fejjel készített elő Bekének, akinek az első lövése még nem volt jó, ám tudott ismételni és a lécet eltaláló lövése a gólvonalról kipattant. A meccs eddigi legnagyobb lehetősége volt.
20. perc: Markovic 16 méterről lőtt, de nagyon fölé.
19. perc:
Papp Marcell lőtt tiszta helyzetben 18 méterről, de nem volt túl erős a lövés, simán védte a kapus.
18. perc: az utóbbi percekben kijöttek a románok a szorításból.
15. perc: egyelőre nálunk van többet a labda, de igazán nagy helyzetet nem sikerül kialakítani. Továbbra is sok a szabálytalanság mindkét oldalon.
10. perc: Cristian Ducan helyén Paul Alexandru Serban.
Amíg a cserekapus készül, áll a játék.

8. perc:
az előző szabálytalanságot elszenvedő Ducan nem is tudja folytatni a játékot, cserélni kell.
6. perc:
Tóth-Gábor talpalta le a vendégek kapusát. Ő is sárgát kapott.
4. perc: Kocsis ívelt előre szabadrúgást , Varju közeli fejesét védte a román kapus.
3. perc:
töredezett a játék, szabálytalanságok itt is, ott is. Catrici kapta a meccs első sárga lapját.
Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

„Hűen a korábbiakhoz, illetve a mindig is vallott elveimhez, a cél a továbbjutás – mondta a szövetség honlapjának Szélesi Zoltán, az U17-es válogatott edzője még a selejtezőtorna előtt. – Fontos a siker a fiatalok szempontjából is, de a legfontosabb maga a nevelés, hogy felnőttjátékosként erősségei lehessenek a magyar labdarúgásnak. Nyilván nem azonos nehézségű csoportból jutottak tovább az ellenfelek, de egyik sem véletlenül került az elitkörig.”

A magyar csapat esélyeit növeli, hogy az angliai kontinenstornán a nyolc csoportgyőztes mellett a hét legjobb második is részt vehet. Mint ismert, a mieink csütörtökön 1–1-et játszottak Szlovéniával, míg a csoport másik meccsén Románia 5–1-es vereséget szenvedett Izraeltől.

A küzdelmekben a 2001. január 1. után született játékosok vehetnek részt, a mérkőzések 2x40 percig tartanak 15 perces szünettel.

A MAGYAR U17-ES VÁLOGATOTT PROGRAMJA A MAGYARORSZÁGI EB-SELEJTEZŐTORNÁN
Március 22.
Magyarország–Szlovénia 1–1 (Tóth-Gábor 80+1, ill. Svetlin 57. – 11-esből)
Március 25.
Magyarország–Románia, III. ker. TVE-pálya
Március 28.

AZ U17-ES VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Ásványi Balázs (PFLA), Kiss Ágoston (Illés Akadémia), Németh Botond (Videoton FC)
Védők: Varju Benedek (MTK Budapest), Posztobányi Patrik (PFLA), Lakatos Benjámin (DVSC), Nyári Patrik (Illés Akadémia), Farkas Marcell (DVTK), Papp László (PFLA), Kalmár Olivér (Győri ETO FC), Vida Kristóf (FTC)
Középpályások: Irimiás Gergő (Budapest Honvéd), Csala Tibor (Csíkszereda), Kocsis Bence Máté (PFLA), Kovács Máté (MTK Budapest), Szabó Bálint (Videoton FC)